'Kızılcık Şerbeti' Dizisi Ülker Ailesinin Hayatını mı Anlatıyor? 'Kızılcık Şerbeti' Dizisi Ülker Ailesinin Hayatını mı Anlatıyor?

Bir zamanlar sosyetenin en çok konuştuğu isimlerden olan eski eşler Feryal Sarımuratoğlu ve Kemal Gülman, soyadı konusunda mahkemelik oldu.

Feryal Sarımuratoğlu’nun ‘Gülman’ Hamlesi

Kemal Gülman ile 28 yıl evli kalan ve 2022 yılında boşanan iş kadını Feryal Sarımuratoğlu, ‘Gülman’ soyadını kullanmak için mahkemeye başvurdu. İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davada, Sarımuratoğlu’nun “Gülman” soyadını evliliğinden önce aldığı belirlendi.

Sarımuratoğlu, “Gülman” soyadını kullanmasının önemli bir menfaati olduğunu ve Kemal Gülman’ın menfaatini etkileyecek olumsuz bir durumun bulunmadığını belirtti. Bu nedenle “Gülman” soyadını kullanmaya devam etmek istediğini ifade etti.

0X0 1652961299891

Kemal Gülman’ın İtirazı ve Mahkeme Kararı

Kemal Gülman ise eski eşinin bu hamlesinin, magazin gündeminde yer almak dışında bir menfaati olmadığını dile getirdi ve davanın reddini talep etti. Mahkeme, hukuki yararın olmaması sebebiyle davayı reddetti. Bu karar, sosyete çevrelerinde büyük yankı uyandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi