Sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve "Şampiyonlar Ligi" olarak adlandırdığı fotoğrafta yer alan 15 fenomen, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bu isimler arasında yer alan Tayyar Taylan Öz ile eşi Özlem Öz'e, soruşturma çerçevesinde taşınır ve taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

tayyar öz 2

Yurtdışı Çıkış Yasağı ve El Konulan Mal Varlıkları

Soruşturma sürecinde geçtiğimiz günlerde 15 fenomen hakkında yurtdışı çıkış yasağı kararı alınmıştı.

İnci Taneleri' ne Yılmaz Erdoğan'dan Yeni Transfer! Havva Öğüt Kimdir? Dizide Devam Edecek mi? İnci Taneleri' ne Yılmaz Erdoğan'dan Yeni Transfer! Havva Öğüt Kimdir? Dizide Devam Edecek mi?

Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir ve Yavuz Selim Korkut'un taşınır ve taşınmaz varlıklarına el konuldu.

Tayyar ve Özlem Öz'ün de Mal Varlıklarına El Konuldu

24 Kasım tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Öz çifti hakkında, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma', 'Resmi belgede sahtecilik', 'Vergi usul kanununa muhalefet' ve 'Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek' suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.

tayyar öz 3

Kaynak: HABER MERKEZİ