Darıca ilçesinde yaşanan olay, sosyal medyada yaşanan bir tartışmanın kanlı bir sonucu olarak hayat buldu. 12 Nisan tarihinde Darıca ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan bir kahvehanede gerçekleşen olayda, Arda Yücel Ekşioğlu (19) adlı genç ile Y.T. arasında başlayan tartışma büyüdü. Tartışmanın büyümesi üzerine 17 yaşındaki C.Ş. ile Y.T., kar maskeleri takarak çalıntı motosikletle Arda Yücel Ekşioğlu'nun bulunduğu kahvehaneye geldi. Y.T., silah çekerek kahvehaneye ateş etti ve bu saldırı sonucunda Arda Yücel Ekşioğlu ağır yaralandı. Ancak saldırganlar olay yerinden kaçmayı başardılar. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ekşioğlu, 20 Nisan tarihinde hayatını kaybetti.

Yakalanan Şüphelilerin Durumu

Olayın ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü cinayet büro ekipleri harekete geçti ve 8 şüpheliyi operasyonla yakaladı. Cinayet zanlısı Y.T. Mersin'de, motosiklet sürücüsü C.Ç. ise Sakarya'da ele geçirildi. Ayrıca kaçmalarına ve saklanmalarına yardım ettikleri iddia edilen diğer şüpheliler de farklı şehirlerde düzenlenen operasyonlarla yakalandılar.

Sultanbeyli'de Korkunç Cin*yet Sultanbeyli'de Korkunç Cin*yet

Tutuklama Kararları

Yakalanan şüphelilerin ifadeleri alındıktan sonra Gebze Adliyesi'ne sevk edildiler. Savcılık karşısına çıkarılan Y.T. ile C.Ş. "Kasten öldürme" suçundan tutuklanırken, diğer şüphelilerin bazıları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca suç delillerini gizleme, değiştirme veya yok etme suçuna karıştığı tespit edilen bazı şüpheliler de yakalandı ve ifadeleri alındıktan sonra yarın adliyeye sevk edilecekler.

Kaynak: İHA