Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eski manken Deniz Akkaya'nın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar sonrası 16 yaşındaki kızını koruma altına aldı. Deniz Akkaya, kızının kendi isteğiyle koruma altına alındığını belirtti.

KENDİ RIZASIYLA GÖNDERDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan görevlendirilen ekipler, gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığını ve psikolojik destek verilmeye başlandığını açıkladı. Bu gelişme üzerine X hesabından video yayınlayan Deniz Akkaya, "Polisi aramak zorunda kaldım, 1 saat 45 dakika balkonda mücadele verdim. Salak salak yorumlar yapmayın. Kendi rızamla ben gönderdim çocuk esirgemeye. Buru sürtsün diye. Kendinize gelin" şeklinde açıklamada bulundu.

deniz akkaya

Yıldız Tilbe'nin Tarihi Antik Tiyatro Olayı: Güvenlik Müdahalesine Tepki Yıldız Tilbe'nin Tarihi Antik Tiyatro Olayı: Güvenlik Müdahalesine Tepki

NELER YAŞANMIŞTI?

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ülke gündemine oturan aski manken Deniz Akkaya, 16 yaşındaki kızıyla yaşadığı olayı anlattı. Kızının kendisine şiddet uyguladığını iddia eden Akkaya, "1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimi ile hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü. Bir ruh hastası ile verdiğim velayet savaşı bir ömür sürdü. Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1,5 saat balkona kilitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112'yi aramam neticesinde kurtarıldım" dedi.

Deniz Akkaya "Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikastı yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin. Bazı gerizekalılar benim hayatımı yaşamazken boş yapıyor! Beni saatlerce balkona kilitleyen kızım, polisleri aramaya cesaret edemez derken aramam neticesinde gelen ekiplere çıkardığı zorluk yetmedi bir de 'beni dövdü' diyerek itibar suikastına geçti. Ben bu hayatı, birileri üstünde tepinsin diye inşa etmedim. Bilip bilmeden bu hayatı yorum yapmayın!" diyerek eleştirilere yanıt verdi.

Muhabir: Kardelen Özdemir