İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde, Ramazan Nazlıcan ve Ahmet Sevim isimli iki arkadaşın otomobilde çıkan tartışması kanlı bitti. Tartışmanın büyümesi üzerine Ramazan Nazlıcan, Ahmet Sevim’i ensesinden, boğazından ve yüzünden bıçakladı. Cinayetin ardından Nazlıcan, Sevim’in cansız bedenini bir inşaat alanına bırakarak olay yerinden kaçtı. Ancak Nazlıcan, kısa süre sonra polis tarafından yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinayet Zanlısı Hızla Yakalandı

16 Aralık günü sabah saat 07.30 sıralarında Şirinevler Mahallesi’nde meydana gelen olay sonrası, sağlık ve polis ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri, olay yerine vardıklarında Sevim’in hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri, Nazlıcan’ı evinde yakaladı ve üzerindeki kanlı kıyafetleri çamaşır makinasına atarak temizlemeye çalıştığını tespit etti.

Zanlının İtirafı ve Mahalleli Tepkisi

Gözaltına alınan Nazlıcan, ifadesinde Sevim ile tartıştıklarını ve Sevim’in bıçağı ile onu öldürdüğünü itiraf etti. Daha sonra Sevim’in cansız bedenini ve kullanılan bıçağı bir inşaat alanına attığını söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan Nazlıcan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahalle sakini İbrahim Erdem, olayla ilgili olarak, “8. Sokakta olan bu olayı duydum. Alkol almışlar, arabanın içinde tartışmışlar. Sonra galiba bıçakla boğazına vurmuş. Arabadan yaralı olarak inerken hastaneye yetişmeye çalışmış ama buraya kadar gelip yığılıp hayatını kaybetmiş.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi