Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, transfer döneminde menajerlerin futbolcuları daha fazla para teklif eden yerlere götürme eğiliminde olduğunu belirtti. Uygun, menajerleri 'klasik su kurnazı' olarak nitelendirdi ve yaklaşık 7-8 kişiyle görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun menajerlere tepki gösterdi

Sivasspor,  Süper Lig’in 24. haftasında 2 Şubat Cuma günü deplasmanda  Ankaragücü ile karşılaşacak. Uygun, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ligin 23. haftasında iç sahada oynadıkları ve 1-0 kazandıkları Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Fatma Damla Altın 2024 Virtus Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı! Fatma Damla Altın 2024 Virtus Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı!

Uygun, galibiyetin insanları mutlu ettiğini ve Sivasspor olarak tribündeki yerlerini yavaş yavaş aldıklarını belirtti. Ayrıca, taraftarların takımın güzelliğini ve desteğini sağladığını, bu yüzden her zaman baş tacı olduklarını söyledi. Uygun, yurt dışındaki taraftarlara ve Sivas’taki lise ve üniversite öğrencilerine kombinelerini alarak takıma destek olmalarını istedi. Kampanyaların devam ettiğini belirtti.

Takımımızda bazı sorunlar var

Bülent Uygun, 'Ankaragücü maçı çok zor. Ankaragücü organize anlamında çok iyi oynayan ve iyi kadroya sahip olan, sezon başından beri oluşturulmuş güzel bir kadronun üzerine takviyelerle yoluna devam eden iyi bir takım. Kendim tabii büyük bir ihtimalle tribünde olacağım. Bir teknik direktör, bir futbolcu veya bir takımın bir taraftarları olur ve bu taraftarlar onların o işten keyif almasını sağlar. Bugün Anadolu'muzda gerçekten böyle keyifle onların taraftarlarının gücü, sevgisi ve büyüklüğü tartışılmaz kadar güzeldir. Sakaryasporlu, Kocaelisporlu, Eskişehirsporlu, Bursasporlu, ve Ankaragücü taraftarını kelimeler tarif etmez. Onlar bambaşka bir alemin ve tribünlerinin değişilmez ve güzellikleriyle, görsellikleriyle, sevgileriyle adeta şov yapandır. Bu maçta bulunmamak bizim adımıza üzüntü verici. Çok güzel, keyifli bir maç bizi bekliyor. Takımımızda bazı sorunlar var. Onlar her zaman oluyor, her takımda olduğu gibi. Futbol adına güzellikleri sergilemeye, oyun anlayışımızı sahaya yansıtmaya, kazanmak adına da sahada mücadele etmek için Ankaragücü deplasmanına inşallah gideceğiz. Allah'ın izniyle puanlarla dönerek taraftarımızı tekrar mutlu etmek istiyoruz' dedi.

Biz de ona gerekli desteği vereceğiz diye düşünüyorum

Uygun 'Defansif ön libero anlamında Türkiye'de gördüğüm en iyi ön liberolardan biri dediğim bizdeki Yunus Emre Konak’tı. Yunus, İngiltere'ye transfer oldu. Ben onun tarzında, benim zamanımda bir Tugay Kerimoğlu'nu görmüştüm. Şimdi defansif orta sahanın biraz daha önünde, daha öne doğru oynamayı seven, çok yetenekli bir futbolcu olarak Bartuğ’u takımımıza kattık, kiralık olarak kattık ama onun takıma çok katkı yapacağını, oynadığı oyunda da bizleri mutlu edeceğini düşünüyorum. Zamanında tabii Bartuğ da hem Galatasaray alt yapısında yetişip, Avrupa'ya gidip sonrasında Fenerbahçe'ye dönmüş bir yetenek. Bizde de güzel şeyler yaparak, kendini tamamlayıp hayal ettiklerini başaracaktır. Malum Türkiye'de artık yetenekli futbolcu çok çıkmıyor. En son Arda Güler’i çıkarttık. Onu da Real Madrid'e göndermiştik. Biraz tabii altyapılardaki antrenman eksiklikleri, onların büyük takımlarda veya yukarılarda sakatlanmalarına yol açsa bu yetenekli çocuklarımız neler başarabildiğini tüm Türkiye'ye gösterdiler. Biz o yüzden altyapılarımıza verdiğimizden daha fazla değer vermek zorundayız. Bartuğ da iyi bir yetenek ve iyi bir kalite. Çok da güzel bir kumaşı var. İnşallah güzel bir şekilde işleyip, onu da burada oynadığı oyunla herkesin sevgilisi haline getirmek için var gücüyle çalışacaktır. Biz de ona gerekli desteği vereceğiz diye düşünüyorum' ifade etti.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun menajerlere tepki gösterdi

Sonucunda iyi transfer yapmak istiyoruz

Uygun, 'Bazı futbolcularla görüşüyoruz. Kimisine başka takımlar çıkıyor, o yüzden de gizli tutmaya çalışıyoruz. Yayıldıkça başka takımlardan da ona teklifler götürülüyor. Menajerler klasik su kurnazı gibidirler. Bir yerden daha fazla bir parayı aldığında hemen oraya götürmenin derdinde olurlar. Bu anlamda aslında görüştüğümüz yaklaşık olarak 7-8 adamla hala devam ediyor görüşmelerimiz. İkna süreçlerimiz, kulüp bonservisleri ve bunlar gibi diğer unsurları çözmeye çalışan bir transfer komitemiz var. Eğer halledebilirsek 1 hafta içerisinde zannedersem 3-4 tane futbolcuyu transfer edeceğiz. Aramızdan Abdülkadir Parmak bugün ayrılıyor. Süreçlerin içerisinde 1 kalecimizin de ayrılma ihtimali var. Sonucunda iyi transfer yapmak istiyoruz' diye konuştu.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde, Teknik Direktör Bülent Uygun ve yardımcıları yönetiminde yapılan antrenman 1 saat 30 dakika sürdü. Koşu ile başlayan idman, ısınma ve denge çalışmalarıyla devam etti. Ardından pas çalışmaları yapan Yiğidolar, son bölümde ise çift kale maç oynadı. Antrenman esnasında hava sıcaklığı sıfırın altında 4 derece olacak ölçüldü.

Sivasspor, yarın gerçekleştireceği antrenmanla  Ankaragücü müsabakasının hazırlıklarına devam edecek.

Kaynak: İHA