Sivasspor'un 3 Nisan Çarşamba günü oynayacağı Fatih Karagümrük maçının saatinin iftar saatiyle çakışması, taraftarlar arasında tepkiye neden oldu. Süper Lig'in 31. haftasında gerçekleşecek olan mücadele öncesinde, Sivassporlu taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) maç saatinin değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Fenerbahçe Olympiakos maçı hazırlıklarını sürdürdü Fenerbahçe Olympiakos maçı hazırlıklarını sürdürdü

Sivasspor taraftarları, sosyal medya üzerinden TFF'ye seslenerek maçın başlama saatinin iftar saati sonrasına alınmasını talep etti. Özellikle, Sivasspor'un ev sahipliğindeki maçların iftardan önce saat 17.00'de oynanırken diğer tüm maçların iftardan sonra saat 20.30'da başlaması taraftarlar arasında bir adaletsizlik algısı oluşturdu.

'TFF'ye Açık Mektup'

Taraftarlar, açıklamalarında, 'Sivasspor'umuzun 3 Nisan 2024 tarihinde Fatih Karagümrük ile oynayacağı 31. hafta müsabakasının saat 17.00’de oynanacağı açıklandı. Açıklanan fikstürde sadece İstanbulspor ve Sivasspor’umuzun ev sahipliği yaptığı maçların iftardan önce saat 17.00’de, diğer tüm maçların ise iftardan sonra saat 20.30’da oynanacağı göze çarpmaktadır. 3 Nisan 2024 tarihinde İstanbul iftar saatinin 19.38’de, Sivas’ta ise 19.05’de olduğunu düşünürsek maç bitiş saati iftar vaktine denk gelen tek takımın Sivasspor olduğunu görmekteyiz. Maça gelmek isteyen taraftarlarımızın gönül rahatlığı ile maça gelebilmesi ve iftar saatinde Sivasspor taraftarının mağdur olmaması için yapılan bu çifte standart ve hatadan bir an önce dönülmesi istiyoruz. Sivasspor maç saatinin de diğer takımlarda olduğu gibi iftardan sonra olması tek isteğimizdir. Kulübümüz ve TFF yetkililerinden gereken adımların atılmasını bekliyoruz' şeklinde ifadeler kullandılar.

Kaynak: İHA