12 Nisan tarihinde Şırnak'ta bir kadını t*ciz ettiği iddiasıyla kadının yakınları tarafından darp edilen Uzman Çavuş Z.Ç., hastanede tedavi edildikten sonra gözaltına alındı. Ardından açığa alınan Z.Ç., sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şırnak'ta tac*z iddiası! Uzman çavuşa linç girişimi Şırnak'ta tac*z iddiası! Uzman çavuşa linç girişimi

Ne olmuştu?

Sosyal medyada Şırnak'ta bir uzman çavuşun kız arkadaşıyla buluşması sırasında, tec*vüz iddiasıyla linç edilmeye çalışıldığına dair paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu. Şırnak Valiliği'nden olayla ilgili açıklama yapıldı.

Şırnak'ın Merkez Dicle Mahallesi Orman Caddesi'nde meydana geen olayda Z.Ç.'nin bir kadını tac*z ettiği iddiasıyla bir grup tarafından darp edildiği belirtildi. Olayın meydana geldiği bölgeye, ihbar üzerine, polis ekipleri ve ambulanslar sevk edildiği bilgisi verilirken, ağır yaralanan Z.Ç.'nin, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı ve olayla ilgili 4 şüphelinin gözaltında olduğu bildirildi.

Diyarbakır'da Horoz Koruma Derneğine ‘Horoz Dövüşü' operasyonu Diyarbakır'da Horoz Koruma Derneğine ‘Horoz Dövüşü' operasyonu

Şırnak Valiliği'nin açıklaması şöyle: 'Bugün saat 21.30 sıralarında İlimiz Merkezindeki Orman Kavşağında (Z.Ç) adlı kamu görevlisi, tac*z iddiasıyla kalabalık bir grubun saldırısı sonucu darp edilmiştir. 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edilen (Z.Ç) hastanede tedavi altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmış olup, olaya karışan (4) şüpheli gözaltına alınmıştır. Konu Valiliğimizce hassasiyetle ve yakından takip edilmektedir.'

Kaynak: İHA