Hakkari Belediye Başkanının görevden uzaklaştırılması sonrası yasak getirildi.

Şırnak Valiliği, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından, Hakkari Valisi Ali Çelik’in Belediye Başkan Vekili olarak atanması sonrasında, kentte 7 gün süreyle eylem ve etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Manavgat’ta Şok Edici Olay: Sevgilisini B*çaklayan Adam Tutuklandı Manavgat’ta Şok Edici Olay: Sevgilisini B*çaklayan Adam Tutuklandı

Yasak Kapsamında Neler Var?

Valilikten yapılan açıklamada, belirli etkinlikler ve programlar hariç olmak üzere, her türlü açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, toplu karşılama ve uğurlama merasimleri, basın açıklamaları, oturma eylemleri, mitingler, çadır kurma, imza kampanyaları, stant açma, kitlesel cenaze merasimleri ve mezarlık ziyaretleri, anma törenleri, şenlikler, konserler, eğlence, oyun temsilleri, gösteriler ve benzeri tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı.

Yasak Ne Zaman Başlıyor ve Ne Zaman Bitiyor?

Yasak, 04.06.2024 günü saat 00.01’den başlayarak, 10.06.2024 günü saat 23:59’a kadar 7 (yedi) gün süreyle devam edecek. Bu süre zarfında, Şırnak il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere, tüm il sınırları içerisinde belirtilen eylem ve etkinliklerin yapılması yasaklanmıştır.

Kaynak: İHA