Şırnak’ın İdil ilçesi, Suriye sınırında dün sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle çıkan anız yangını, köylülerin ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Ancak, rüzgarın etkisiyle yangın yeniden başladı ve kısa sürede büyüyerek çevresindeki 7 köyü etkiledi.

Rüzgarın etkisiyle hızla ilerleyen yangın, İdil ilçesine bağlı 7 köyü etkisi altına aldı. Yangının yeniden başlaması, bölgedeki köylüler ve itfaiye ekipleri için büyük bir mücadele gerektirdi.

Adana'da Fırtına: Kule Vinç ve Ağaçlar Devrildi Adana'da Fırtına: Kule Vinç ve Ağaçlar Devrildi

Şırnak İdil Yangın

İdil Belediyesi’nden Açıklama

İdil Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Suriye tarafından rüzgarın etkisiyle hızla ilerleyen anız yangını İdil ilçesine bağlı 7 köyü etkilemiştir. Yangın haberi üzerine İdil Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangını söndürmek için araç ve ekiplerimizle birlikte yangının olduğu bölgeye intikal etmiştir. Sınır hattı boyunca süren yangını söndürmek için Cizre Belediyesi ve Silopi Belediyesi araç ve ekipleriyle birlikte bölgeye intikal etmiştir” denildi.

Şırnak İdil Yangın2

Söndürme Çalışmaları Devam Ediyor

Yangını söndürme çalışmaları, İdil Belediyesi’nin yanı sıra Cizre ve Silopi belediyelerinin de desteğiyle sürüyor. Ekipler, yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba sarf ediyor.

Şırnak İdil Yangın3

Kaynak: İHA