Sakin kumsalları ve berrak sularıyla Sinop, tatilseverler için mükemmel bir destinasyon. İşte şehrin en güzel 5 plajı...

Karakum Plajı

Sinop'un gözde plajlarından biri olan Karakum Plajı, şehir merkezine yaklaşık 4 km mesafede, Yüzgüleç Tatil Köyü'nde yer alıyor. Siyah kumu ve kristal turkuaz suyuyla dikkat çeken plaj, aileler için ideal bir dinlenme noktası sunuyor. Ücretsiz giriş imkanı ve geniş açık alanıyla öne çıkıyor.

Sezen Aksu ve Ceylan Ertem sokak hayvanları için şarkı yaptı Sezen Aksu ve Ceylan Ertem sokak hayvanları için şarkı yaptı

Sinop DSİ Plajı

Korucu Köyü'nde bulunan Sinop DSİ Plajı, şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alıyor. Temiz ve sığ deniziyle bilinen plajda, kart sistemiyle hizmet verilen şezlonglar ve geniş kumsal bulunuyor. Aileler için mükemmel bir seçenek.

Sarıkum Plajı

Sinop'un 25 km uzaklığındaki Sarıkum Plajı, yeşilin ve mavinin büyüleyici uyumunu sunuyor. Sakin ortamıyla bilinen plaj, ücretsiz giriş ve yılın her günü açık olmasıyla ziyaretçilerine huzurlu anlar vaat ediyor.

Ayancık Çamurca Plajı

Sinop merkezine 65 km uzaklıkta bulunan Ayancık Çamurca Plajı, temiz ve berrak deniziyle öne çıkıyor. Çocuklu aileler için ideal olan plajda, ücretsiz giriş ve kum-çakıl karışımı deniz tabanı bulunuyor.

Türkeli Plajı

Sinop'un 95 km uzaklığındaki Türkeli Plajı, zengin tesis olanakları ve muhteşem sahil şeridiyle öne çıkıyor. Şehir merkezine yakın konumuyla kolay erişim sağlayan plaj, WC, duş, cafe gibi imkanlar sunuyor. Ücretsiz giriş ve çeşitli aktivitelerle dolu bir gün geçirmek için ideal.

Kaynak: Haber Merkezi