Ünlü yönetmen ve sinema yazarı Mesut Kara, 63 yaşında hayatını kaybetti¹. Kara, tedavi gördüğü Söke Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Mesut Kara'nın Hayatı ve Kariyeri

1961 İstanbul doğumlu olan Mesut Kara, 15 yılı aşkın zamandır sinema yazarlığı yapıyordu¹. Ayrıca reklam alanında Sanat Yönetmeni olarak da çalıştı ve televizyonlara sinema programları yaptı.

Dünya Güzellerim Programı Yeniden Ekranlarda: Seda Sayan’ın İstediği Ücret Şaşırttı Dünya Güzellerim Programı Yeniden Ekranlarda: Seda Sayan’ın İstediği Ücret Şaşırttı

Kara'nın, ağırlıklı olarak Yeşilçam'a dair sinema yazıları Kasım 2012'den bu yana Evrensel'de yayımlanıyordu. Ayrıca, Metin yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı Erkan Yücel Belgeseli’nin yanı sıra “Artizler Kahvesi, “Yeşilçam’da Unutulmayan Yüzler”, "Pendikli Yıllar ve Sinemasal Anılar”, "Sinema ve 12 Eylül” ve "Yeşilçam Hatırası" adlı yayınlanmış beş kitap çalışması bulunuyor¹.

 Sağlık Sorunları ve Vefatı

2008'de pıhtı atması sonucu kısmi felç geçiren ve dönem dönem artan sağlık sorunları ile mücadele eden Kara, geçtiğimiz Şubat ayında kalp krizi geçirip yoğun bakıma kaldırılmıştı¹. Tedavisinin ardından kalp rahatsızlığının geçtiğimiz günlerde tekrarlaması üzerine Söke Devlet Hastanesi'nde tekrar tedavi altına alınmıştı. Mesut Kara, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Kaynak: Haber Merkezi