İzmir'in Bayraklı ilçesinde, sokak ortasında çıkan silahlı çatışmada, bir kadının kalkan olarak kullanılması olayı, güvenlik kameralarına yansıdı. 22 Ocak'ta Adalet Mahallesi'nde gerçekleşen olayda, B.M. ve T.Y. arasında başlayan tartışma, silahlı kavgaya dönüşmüş ve bir kadın olaya müdahale ederken kalkan olarak kullanılmıştı.

Olayın ardından sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan yaralı şahıs, tedavisi sonrasında emniyete götürüldü. Ruhsatsız tabanca da olay yerinde bulunurken, kaçan şüpheli T.Y. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Izmirde Tutuklamdılar3

Güvenlik kameraları ve cep telefonu görüntüleriyle belirlenen olayın şüphelileri, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıslar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mersin Tarsus Devlet Hastanesi'nde skandal iddiası Mersin Tarsus Devlet Hastanesi'nde skandal iddiası

Izmirde Tutuklamdılar2

Olayın, mahalle sakinlerinden bir kadının, marketten ekmek almaya giderken çatışma sırasında kalkan olarak kullanılması, görüntülerin yayılmasıyla geniş yankı uyandırmıştı. İki şüpheli, mahkeme kararıyla tutuklanarak adli süreç başlatılmış oldu.

Izmirde Tutuklamdılar

Kaynak: İHA