Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ, beklenen kar yağışının olmaması sebebiyle yeni yılı karsız karşılayacak. Zirvede kar olmamasına rağmen, jandarma ekipleri, yeni yıl kutlamaları için zirveye çıkan vatandaşlarla oluşabilecek yoğunluk için tüm önlemlerini almış durumda.

Ünlü Yapımcı Mustafa Uslu Türkiye’yi Terk Ediyor Ünlü Yapımcı Mustafa Uslu Türkiye’yi Terk Ediyor

Sıcak Havalar Kayakçıları Vurdu! Uludağ, Yeni Yıla Karsız Girecek

Uludağ, yerli ve yabancı turistlerin yılbaşı tatili için tercih ettiği bir destinasyon olmasına rağmen, beklenen kar yağışı gerçekleşmedi. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini belirtirken, zirveye çıkanlar otellerin düzenleyeceği etkinliklerle yeni yılı karasız ama eğlenceli bir şekilde geçirecekler.

Sıcak Havalar Kayakçıları Vurdu! Uludağ, Yeni Yıla Karsız Girecek

Uludağ'da kayak yapmak için yeterli kar kalınlığı oluşmazken, kızakla eğlenenler ise bu durumu değerlendiriyor. Jandarma ekipleri, yılbaşı eğlenceleri için zirveye gelenlerin gece saatlerinde olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri alırken, kar lastiği olmayan araçların zirveye çıkmasına izin verilmiyor ve araç trafiğinin akışını düzenlemek için yoğun çaba harcanıyor.

Uludağ'da gece saatlerinde hava sıcaklığının -6 dereceleri görmesi bekleniyor.

Doğu Ekspresi nedir? Nerelere gider? 2023 Doğu Ekspresi bilet fiyatları Doğu Ekspresi nedir? Nerelere gider? 2023 Doğu Ekspresi bilet fiyatları

Kaynak: İHA