Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, 31 Mart seçimleri öncesinde ihtiyaç sahibi emekliler için vaadettiği 5 bin TL'lik bayram ikramiyesini gerçeğe dönüştürüyor. Belediye tarafından karşılanacak ikramiye için başvuru sürecinin tamamlandığını belirten Aydar, kriterleri karşılayan yaklaşık bin emekliye Kurban Bayramı öncesi ikramiyelerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

SGK'dan yeni emeklilik tablosu: 1995, 2000, 2008 için erken emeklilik şartları belirlendi! SGK'dan yeni emeklilik tablosu: 1995, 2000, 2008 için erken emeklilik şartları belirlendi!

2.200 Kişi Başvurdu

İyi günde de zor günde de Ceyhanlıların yanında olduğunu vurgulayan Aydar, dayanışma mesajı verdi. Zorlukları el ele, kol kola aşacaklarını belirten Aydar, “Seçim döneminde söz verdiğim gibi mazeret üretmeksizin şartlarımızı zorladık. Toplamda 2 bin 200 emeklimiz başvuruda bulundu. Kriterleri karşılayan yaklaşık bin emeklimizi belirledik. Birimlerimiz bu süreçte titizlikle çalışarak kriterlere uyan hemşerilerimizi belirledi. Tek kriterimiz ‘gerçekten ihtiyaç sahibi’ olmalarıydı.

15 yıl emeklilik listesine eklendi! Primi eksik olanlar için müjde verildi! SGK başvurusu yeterli! 15 yıl emeklilik listesine eklendi! Primi eksik olanlar için müjde verildi! SGK başvurusu yeterli!

Türkiye Çekya'ya ihracat rekoru kırdı Türkiye Çekya'ya ihracat rekoru kırdı

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Emekli bayram ikramiyeleri Ramazan ve Kurban Bayramı’nda yılda iki kez verilmek üzere 3’er bin liradan 6 bin liraya yükseltilmişti. Bu yıl Kurban bayramı 15-19 Haziran arasındaki tarihlerde idrak edilecek. Bu durumda emekliler için ikramiye ödemesi de 10-14 Haziran haftasında yapılacak.

Kaynak: Haber Merkezi