Milyonlarca memur ve emekli, Temmuz ayında enflasyon farkına göre yapılacak olan zammı bekliyor. Yasaya göre, emekliler, memur ve memur emeklileri yılda iki kez zam alıyor. Yılbaşında yapılan ilk zammın ardından ikinci zam ise Temmuz ayında yapılıyor.

51 ilde 865 arsayı satışa çıkıyor 51 ilde 865 arsayı satışa çıkıyor

Enflasyon Farkına Göre Temmuz Ayında Zam Beklentileri

6 aylık enflasyon farkının baz alındığı Temmuz ayında buna göre memur ve emekliye zam yapılacak. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Mayıs ayı enflasyon oranı aylık yüzde 3,37 olurken yıllık ise yüzde 75,45 oldu.

SGK Uzmanı İsa Karakaş'tan önemli açıklama! Temmuzda memurlar zam almayacak!

Memurlara Yönelik Zam Beklentileri Belli Oldu

Bu verilerin açıklanmasıyla birlikte 5 aylık enflasyon farkı yüzde 22,72 olarak ortaya çıktı. Haziran ayı enflasyonun açıklanmasıyla birlikte Temmuz ayında emeklilere yapılacak zam belli olacak.

Temmuz ayı zammının netleşmesine çok az bir süre kala SGK Uzmanı İsa Karakaş’tan memurları yıkacak haber geldi. İsa Karakaş, katıldığı bir canlı yayında aldığı kulis bilgisini paylaşarak önemli detayı açıkladı.

ParaaSGK Uzmanı İsa Karakaş'tan önemli açıklama! Temmuzda memurlar zam almayacak!

Memurlara İlişkin Zam Beklentileri

SSK ve Bağ-Kurluların gelecek olan zammının yüzde 25,75 olarak hesapladığını aktaran İsa Karakaş, “Bizim aldığımız kulis bilgilerine göre, memura bir kuruş bile refah payı olmayacak” diyerek konuya ilişkin bununla ilgili çok katı bir tutum olduğu duyumu aldığını belirtti.

Karakaş'tan Memurlara Zam Beklentileri Açıklaması

İsa Karakaş, canlı yayında Temmuz ayında memurlara yapılacak zammı açıkladı. Karakaş memurlara, toplu sözleşmedeki yüzde 10’luk ve enflasyon farkının da eklediği zaman yüzde 20’nin üzerinde bir zam geleceğini ifade etti ve onun dışında ayrıca bir şey olmayacağının altını çizdi.

Kaynak: Haber Merkezi