Ünlü Türk şarkıcı Sertab Erener, 90’lı yılların popüler albümleri “Lal” ve "Sakin Ol"da yer alan şarkılarının telif haklarını ihlal eden Tempa A.Ş. adlı şirkete karşı hukuki süreç başlattı.

Şarkıların Telif Hakları İhlal Edildi

Erener, hit olmuş “Gel Barışalım Artık”, “Sevdam Ağlıyor”, “Büyü De Gel”, “Aldırma Deli Gönlüm” ve “Sakin Ol” gibi şarkılarının, Tempa A.Ş. tarafından dijital platformda izinsiz olarak yayınlandığını belirtti. Erener, bu durumun telif haklarını ihlal ettiğini ifade ederek, şarkılarının platformdan derhal kaldırılması için mahkemeye başvurdu.

Erener: “Albüm Hakları Bana Ait”

Tempa A.Ş.'nin, şarkıların telif haklarının kendilerine ait olduğunu iddia etmesi üzerine, Erener, iki albümün haklarının daha önce görülen bir dava sonucunda kendisine verildiğini belirtti. Erener, bu haklarına saygı gösterilmesini ve şarkılarının platformdan kaldırılmasını talep etti.

Erener’den Tedbir Talebi

Erener, Tempa A.Ş.'nin eserlerini dijital platformda yayınlayarak haksız kazanç elde ettiğini belirtti. Erener, şirketin kendisine karşı misilleme amacıyla hukuki süreç başlattığını ifade etti. Erener, şarkılarının platformdan kaldırılması için mahkemeden tedbir talebinde bulundu.

Rust Filmi Setindeki Kazaya İlişkin İlk Hüküm Verildi Rust Filmi Setindeki Kazaya İlişkin İlk Hüküm Verildi

Dava, ilerleyen günlerde Fikri Sınai Hukuk Mahkemesi’nde görülecek.

Kaynak: Haber Merkezi