TFF 2. Lig’de mücadele eden Serik Belediyespor’un, Erokspor’un şampiyonluğunu ilan edebileceği maça u-19 takımı ile çıkması büyük tepki çekti. Erokspor, Serik Belediyespor’un u-19 takımı ile karşılaştığı maçı 6-0 kazanarak TFF 1. Lig’e yükseldi.

Trendyol 1. Lig Play-Off Finali'ni Abdulkadir Bitigen Yönetecek Trendyol 1. Lig Play-Off Finali'ni Abdulkadir Bitigen Yönetecek

Esenler Erokspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 38. haftasında Serik Belediyespor'u 6-0 yenerek 1. Lig'e yükselme başarısını elde etti. Maç, Antalya'da İsmail Oğan Stadyumu'nda oynandı. Serik Belediyespor futbolcuları, maç öncesi hafta içinde sahaya çıkmayacaklarını duyursa da, maç günü stada gelerek maça çıkmaya karar verdiler. Ancak kulüp yönetiminin bir önceki gün aldığı karar doğrultusunda, takım genç oyuncularla mücadele etti. Perşembe günü sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Serik Belediyespor oyuncuları, Zonguldak Kömürspor maçının ardından destek görmediklerini ve peşinat ile maç başı ödemelerini alamadıklarını ifade ederek, mağduriyet yaşadıklarını ve Esenler Erokspor maçına çıkmayacaklarını belirtmişlerdi. Buna karşılık olarak kulüp yönetimi, altyapı oyuncularıyla sahaya çıkacaklarını duyurmuştu. 

OYUNCULAR OYNAMAK İSTEDİ

Serik Belediyespor'un teknik direktörü Cem Kavçak, Erokspor karşısında U-19 takımıyla çıkma kararının şampiyonluğu doğrudan etkileyecek bir maçta alınmasının sebep olduğu şaibeli ortamın içinde adlarının bulunmasını istemedikleri için teknik ekip olarak maça çıkmama kararı aldıklarını açıkladı. Olayların Türkiye'nin gündemine oturmasının ardından, Serik Belediyespor'un teknik ekibi ve maça çıkmayan profesyonel oyuncuları da bir açıklama yaparak, lige şaibe karışmaması adına maça çıkmak istediklerini ancak engellendiklerini belirttiler. Maç gününe rağmen stada gelip oynamak istediklerini ancak formalarının ve diğer ekipmanlarının soyunma odasında olmadığını dile getirdiler.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Serik Belediyespor Başkanı İbrahim Şahin, “Bu kareler 2 senedir kolay çekilmedi. Çıkarımız yoktu. Projelere beraber imzalar attık ve zorlu imkanlara rağmen başardık. 'Biz sahaya ve maça çıkmayacağız' açıklaması yapan, kampa katılmayan futbolcu kafilesi maça 2 saat kala 'Biz maça çıkacağız' diye stada geliyor. Bu zamana kadar zorlu imkanlar ile kulübü ayakta tutmaya çalıştık. Bir kulüp tarafından şahsıma yapılan açıklamalar asılsız, mesnetsiz ve üzüntü vericidir. Siz kendi maçınıza odaklanacağınıza bizim maçımıza gölge düşürmeyin. Futbolcular aranıp teşvik primleri gibi şeyler söylenip, sahaya çıkmaları istendiği gibi duyumlar aldık. Biz edepli ve şerefli şekilde bu zamana kadar ilerledik ve bu çizgimizi hiçbir zaman da bozmayız. 'Muhatap bulamadık' açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Görüşmeler yapılmış, cuma günü içeride kalan 1 prim ödemeleri şahsım tarafından yapılacaktı. Perşembe günü yaptıkları açıklama ile kulübü değil kendi çıkarlarını ve futbolu yerler altına almışlardır. As takım da, 'U' takımlarımız da bizim. Biz kime güvenirsek onların sahada olmasını isteriz. Serik'in gerçek çocukları sahada olacak ve üzerlerine düşeni sonuna kadar yapacak. Karşılaşma, Serik Belediyespor'un aldığı ceza nedeniyle seyircisiz oynandı ve Esenler Erokspor tarafından 6-0 gibi büyük bir skorla kazanıldı. Maçı, TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Esenler Erokspor Başkanı Zafer Topaloğlu da izledi” dedi.

Kaynak: TAYFUN AKYATAN