Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trendyol Süper Lig'in 35. haftasında Antalyaspor'un Pendikspor'a karşı aldığı 2-1'lik mağlubiyeti basın toplantısında değerlendirdi. Yalçın, maçın zorlu geçtiğini ve Pendikspor'un iyi bir performans ortaya koyduğunu belirtti. Takımının 10 kişi kaldıktan sonra işlerinin daha da zorlaştığını dile getiren Yalçın, "Aslında birkaç pozisyon yakaladık. Ancak ikinci yarıda oyunu çeviremedik. Kaybettiğimiz için doğal olarak üzgünüz" şeklinde konuştu.

41Cae5D2 A41E 4D02 B908 B9A36487Fa7B

"Seni ilgilendiren bir şey yok"

Mücadelenin hakemi Tugay Kaan Numanoğlu'nu sert bir dille eleştiren Yalçın, "Tugay Kaan Numanoğlu arkadaşımız olmasaydı belki biraz farklı bir maç olurdu. Özellikle ilk golü attıktan sonra oyuncumuz kafasına aldığı bir darbeyle yerde yatarken oyunu devam ettirip bana göre yüzde yüz ofsayt olan bir goldü. O çizgi nasıl çizildi bilmiyorum, kim çiziyorsa artık. Oyunun durması gerekiyordu. Çünkü oyuncumuz kafasına darbe aldı. Normal bir sakatlık değildi oyunu durdurmadı ve devamında bize golü yedirtti. Bu futbol sahalarında çok olan bir davranış değil. Oyunun devamında rakip oyuncular sakatlandığında hemen oyunu durdurup ve normal sakatlıklarda bile hemen doktorları sahaya davet etti sağ olsun bu arkadaş. Böyle hakemler Türk futbolunda olduğu sürece maalesef Türk futbol hiçbir şekilde güvenilirliği kalmayacaktır bundan sonrası için. Özellikle bu arkadaşı işaret ederek bunu söylüyorum. Gerçekten kendisi adına çok üzücü bir maç oynattı. Bırak oyuncuları oynasınlar. Kim kazanıyorsa kazansın. Seni ilgilendiren bir şey yok aslında. Sen normal maçını yönetebilirsin. Maalesef talihsiz bir gece geçirdi diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

19Bad201 0C3C 4Fab 9E2D 04Da9106B983

"Sezon Sonu Devam Etmemeye Karar Verdik"

Sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıklayan Yalçın, "Başkan ve yönetimle hafta içinde yaptığımız toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Tabii onların da bazı hedefleri, bizim de kendi adımıza hedeflerimiz var. Sezon sonu devam etmeme kararı aldık. Oynayacağımız son üç maç Antalyaspor'da. Özellikle Sinan Başkan'a, yönetime ve değerli Antalyaspor taraftarına teşekkür ediyorum. Bizi burada çok iyi ağırladılar. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Güzel bir beş ay geçirdiğimizi düşünüyorum. İstediğimiz yere getirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde tekrar yollarımız kesişir" şeklinde konuştu.

Antalyaspor'un Yeni Teknik Direktörü Alex Antalya'ya Geldi! Taraftardan Yoğun İlgi Antalyaspor'un Yeni Teknik Direktörü Alex Antalya'ya Geldi! Taraftardan Yoğun İlgi

7Fd7936C E533 489D Ad62 A1Fc3C9D80Ea

Kaynak: Necdet Görkem Sucu-Tayfun Akyatan