Süper Lig'in 35. haftasında sahasında Pendikspor'u konuk eden Antalyaspor'un teknik direktörü Sergen Yalçın, maç sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, Antalyaspor'dan sezon sonunda ayrılacağını resmen duyurdu.

Antalyaspor, Süper Lig'in 35. haftasında Pendikspor'u ağırladı ve maçı Pendikspor 2-1 kazandı. Mücadelenin ardından Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, sezon sonunda takımdan ayrılacağını dile getirdi.

Sezon Sonu Ayrılacağım!

Sergen Yalçın, açıklamasında, "Benimle ilgili sürekli olarak asılsız haberler yayılıyor. Çalıştığımız her yerde düzenli ve profesyonel bir şekilde işimizi yapıyoruz. Ancak sürekli olarak bu tür haberler ortaya atılıyor. Bu gerçekten utanç verici bir durum. Takıma katıldıktan sonra işler beklediğimiz gibi gitmedi. Transfer tahtamız kapalı kaldı, oyuncularımız ayrıldı. Çok sınırlı bir kadromuz var. Yönetim, bana geldiklerinde bu sezonu ligde kalarak geçirelim demişti. Ekonomi düzelirse gelecek sezon için de konuşabiliriz demiştim. Ancak bu kolay bir karar değil. Geçen hafta yaptığımız toplantıda samimi ve dostça konuşmalar gerçekleştirdik. Herkesin kendi hedefleri var. Ben ve ekibim ödemelerimizi düzenli bir şekilde alıyoruz. Ben önümüzdeki sezon devam etmeme kararı aldım. Son üç maçımızı tamamlayacağım ancak daha sonra yollarımızı ayıracağız. Güzel bir birlikteliğimiz oldu" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım'dan Şampiyonluk Sözü! Aziz Yıldırım'dan Şampiyonluk Sözü!

Toplantı Öncesi Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Alex de Souza söylentilerine dair bir açıklama yapmış ve Sergen Yalçın'ın durumuna da değinmişti. Boztepe, "Evet, son günlerde bu haberleri görüyoruz. Bugün Sergen hocamızla bir toplantı daha yapacağız. Şu an için Sergen Yalçın hocamızla olumlu ya da olumsuz bir karara varmadık. Tüm bu konuların ve nihai görüşmelerin sonucu, Sergen hocayla birlikte alacağımız kararlara bağlı olacak. Bugünden itibaren muhtemelen kararımızı vereceğiz. İlk görüşmemizi bugün gerçekleştirdik, ikinci bir görüşme yapacağız. Şu anda Alex de Souza ile birlikte başka isimler de gündemde. Her gün farklı bir isim ortaya çıkıyor. Ancak hiçbir şekilde bu kişilerle masaya oturup görüşme yapmıyoruz. Etik değerlere çok önem veriyoruz. Sergen hocayla birlikte, 'Artık Antalyaspor Kulübü'nde görevimizi tamamladık. Hocamızla birlikte yola devam etmiyoruz' dediğimiz gün, adaylarımız olacaktır. Bu adaylar arasında ismi geçen isimlerden bazıları Volkan Demirel, Tuncay Şanlı, Rıza Çalımbay, Alex de Souza ve Konyaspor'un eski bir teknik direktörü olan Kenan Koçak gibi birçok isim bulunuyor. İlerleyen süreçte Sergen hocayla bir araya gelip, kararlarımız netleşecek. Yani, eğer Sergen hocamızla anlaşamazsak, Alex de Souza da adaylarımızdan biri olacak" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi