Aşk Sonunda Belgelendi! Bestemsu Özdemir ile Burak Deniz Görüntülendi Aşk Sonunda Belgelendi! Bestemsu Özdemir ile Burak Deniz Görüntülendi

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, 1996 yılında Ahmet Kaya’ya yönelik çatal fırlatma protestosuyla ilgili bir kez daha pişmanlığını dile getirdi. Ortaç, “O yıla döndüğüm zaman kendimi kesmek istiyorum” dedi.

Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya Açıklaması

Serdar Ortaç, 1996 yılında Ahmet Kaya’ya çatal fırlatma olayıyla uzun süre gündemde kalmıştı. Bu olay nedeniyle Ortaç, bir kez daha gündeme geldi. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Ortaç, annesinin Urfalı olduğunu ve kendisine Kürtçe öğrettiğini belirtti.

Ortaç: “Kendimi Kesmek İstiyorum”

Ortaç, bir YouTube kanalında katıldığı programda Ahmet Kaya ile yaşadığı olay nedeniyle milyonlarca kez özür dilediğini vurguladı. Ortaç, bir sosyal medya platformunda katıldığı canlı yayında şunları söyledi: “O yıla döndüğüm zaman kendimi kesmek istiyorum. Ben 55 yaşındayım. O zamanlar Kürtçe konuşamazdın bile. Ama rahmetliye bak, 96’da sahneye çıktı ve bunu yaptı, herkese rağmen. Tutuklanacağını biliyorduk. Biliyordu ve yine de yaptı. Ne cesaret! Çünkü müziği çok güzeldi. Allah bin belamı versin.”

Daha Önce de Pişmanlık İfade Etmişti

Ortaç, daha önce de yaptığı açıklamalarda pişman olduğunu belirtmişti. Bir açıklamasında “Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem. Kürtçe şarkı okunmasını destekliyorum ama asla şehit görmek de istemiyorum. Birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekli” demişti.

Kaynak: Haber Merkezi