Adana'da çiftçiler planlı üretime geçti Adana'da çiftçiler planlı üretime geçti

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Bitcoin yatırımcılarına yönelik önemli uyarılarda bulunarak kritik bir tarih paylaştı. Geçer, Bitcoin fiyatının 12 Ekim'de 26 bin dolar seviyesinden şu anda 44 bin dolara yükseldiğini vurgulayarak, bu süreçte yaşanan yüzde 47'lik artışın göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Geçer'in öne çıkardığı kritik bir tarih ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ETF başvuruları için belirlediği en yakın son tarihin 10 Ocak 2024 olduğu. Geçer, bu tarihe kadar alınabilecek bir kararın Bitcoin üzerinde önemli yükselişlere yol açabileceğini ifade etti.

dolar-7

"50 BİN DOLARDAN ALIN" başlıklı önerisinde Geçer, yatırımcılara şu anda kripto alımlarından kaçınılması gerektiğini belirtti. Geçer, şu açıklamayı yaptı: “Ocak 10'da spot ETF’ler izin verirse, Bitcoin’i 50 bin dolarda alın. Ancak şu anda her şey biraz belirsiz görünüyor. Durum netleştiğinde kripto para almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Kısacası, FED’ten faiz indirimi sinyali geldi ve spot ETF’lerde olumlu bir karar alınırsa, bugün 40 dolardan almadığınızı düşünerek, gidip 60 dolardan alın.”

Geçer'in bu uyarısıyla birlikte yatırımcılara, belirtilen tarih öncesinde piyasa koşullarını yakından takip etmeleri ve kararlarını buna göre şekillendirmeleri konusunda dikkatli olmaları önerilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi