Michelin yıldızlı şef Aurélien Largeau hakkındaki skandal, mutfak personeliyle ilgili uygunsuz davranışları nedeniyle başlatılan soruşturma sonrasında gündeme geldi. Largeau, iddiaların ardından Fransa'daki lüks bir oteldeki görevinden ayrıldı.

Cinsel saldırı ve şiddet suçlarıyla ilgili olarak başlatılan soruşturmayı yürüten savcı, bu ayın başlarında yaşanan olayın detaylarına odaklanıyor.

Biarritz'deki Hôtel du Palais'deki restoranı işleten 31 yaşındaki şef Aurélien Largeau, suçlamaları reddetti ve haberlerin "yanıltıcı ve karalayıcı" olduğunu savundu.

Şef-2

Yerel Sud-Ouest gazetesine göre, restorana yeni katılan genç bir şef, Largeau ve diğer şeflerin gözleri önünde gerçekleşen bir "bizutage" adlı geleneksel kabul töreninde, saatlerce çıplak bir şekilde sandalyeye bağlandı. Bu olayın sosyal medyada paylaşılan görüntülerinin polis tarafından incelendiği bildirildi.

Hyatt grubuna ait Hotel du Palais, tesiste endişe verici bir olay yaşandığını doğrulayarak Largeau'nun artık burada çalışmadığını belirtti.

Michelin yıldızlı şef, iddiaları yalanladı ve France Bleu radyosuna yaptığı açıklamada, "Bana yöneltilen suçlamaları resmi olarak reddetmek ve basında çıkanlarla ilgili gerçeklerin doğru olmadığını belirtmek isterim" dedi. Largeau, haberlerin kişisel itibarına yapılmış bir saldırı olduğunu belirterek, "Her türlü kötü muamele, taciz veya aşağılamayı açıkça kınıyorum" şeklinde ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi