Edirne'de 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde şok edici bir olay yaşandı. Edirne'nin Umurbey Mahallesi'nde oy kullanacak vatandaşlar için Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 6 sandık kuruldu. Saat 17.00 itibarıyla oy kullanmanın sona ermesiyle birlikte sandıklar açılarak oy sayımına başlandı.

5 sandıkta oy sayımı tamamlanırken son sandıkta kriz çıktı. Belediye başkanlığı ve meclis üyelerinin oy pusulaları sayılırken, muhtarlık oy pusulaları sayılmak üzere masanın kenarına bırakıldı ve bu pusulalar temizlik görevlisi tarafından çöpe atıldı.

Seçim Günü Temizlik Görevlisi Pusulaları Çöpe Attı! Seçim Yenilenecek (3) Result

Seçim Yenilenecek Kararı Alındı

Olayın ardından sandık görevlileri tarafından tutanak tutuldu ve İlçe Seçim Kurulu soruşturma başlattı. Yapılan incelemenin ardından Umurbey Mahallesi için muhtarlık seçimlerinin 2 Haziran tarihinde yeniden yapılmasına karar verildi.

Kaş ilçesinde 54 muhtar belli oldu! Kaş Muhtarları 2024 listesi Kaş ilçesinde 54 muhtar belli oldu! Kaş Muhtarları 2024 listesi

Seçim Günü Temizlik Görevlisi Pusulaları Çöpe Attı! Seçim Yenilenecek (2) Result

Umurbey Mahalle Muhtarı ve Muhtar Adayı Turhan Özgün, oyların çöpe atılmasının mahalle muhtarının belirlenememesine yol açtığını ve bu nedenle seçim gününe kadar görevine devam edeceğini belirtti. Özgün, mahalle halkının 2 Haziran 2024 tarihinde tekrar sandığa gideceğini ifade etti.

YSK Başkanı Yener’den Van’daki seçime ilişkin açıklama YSK Başkanı Yener’den Van’daki seçime ilişkin açıklama

Kaynak: İHA