İYİ Parti'nin 3. Olağanüstü Kurultayında yapılan genel başkanlık seçiminde, Meral Akşener'in aday olmadığı bir ortamda mücadele eden isimler arasında Müsavat Dervişoğlu da yer aldı. TBMM Grup Başkanı Koray Aydın, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Günay Kodaz genel başkanlık için yarıştılar. Üçüncü turda delegelerin kullandığı oyların 611'ini alarak İYİ Parti'nin yeni genel başkanı seçilen isim ise Müsavat Dervişoğlu oldu.

Teşekkür Konuşması: Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Kürsüye çıkan yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu, diğer genel başkan adayları Koray Aydın ve Tolga Akalın ile sarılarak teşekkür konuşmasına başladı. Konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Dervişoğlu'nun sözleri öne çıktı:

CHP Kadın Kolları’nda Özel Geçim Dönemi CHP Kadın Kolları’nda Özel Geçim Dönemi

"Dua ederek bu yolculuğa çıktım. Ülkem, milletim ve partim için dua ettim. Sizler için dua ettim. Bu yolda bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık biz. Allah hepinizden razı olsun. En küçük bir tatsızlık yaşanmadı. Bu, iyiler ve cesurlar hareketinin siyasi ahlak ve ferasetinin en büyük delilidir."

Dervişoğlu, konuşmasında adaylar Koray Aydın ve Tolga Akalın'a da özel bir vurgu yaparak, "Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz asıl çok büyük bir ailesiniz. Size mensup olmaktan iftihar ediyoruz. Bugün itibariyle birbirimize sarılarak, yaralarımızı saracağız. İktidar yolculuğunda ağabeyim Koray Aydın ve kardeşim Tolga Akalın ile ve bu dava için alın teri döken sizlerle yolculuğumuza devam edeceğiz. Herkes emin olsun artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" ifadelerini kullandı.

Dava İçin Yola Devam: Birlik ve Kararlılık Mesajı

Müsavat Dervişoğlu'nun teşekkür konuşması, İYİ Parti'nin yeni döneminin birlik ve beraberlik içinde geçeceği mesajını verdi. Dervişoğlu, partinin önünde duran zorluklara karşı birlik ve kararlılıkla hareket edileceği vurgusunu yaparak, İYİ Parti'nin dava için yola devam edeceğini belirtti.

Kaynak: ANKA