Milli Eğitim Müdürlüğünde Milyonluk Vurgun! Milli Eğitim Müdürlüğünde Milyonluk Vurgun!

İstanbul'da, Seçil Erzan isimli banka şube müdürünün, yüksek kâr getiren "Fatih Terim Fonu" vaadiyle tanınmış futbolcular ve yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla açılan davada yeni gelişmeler yaşandı.

Ünlü futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan gibi isimlerin de bulunduğu 26 kişinin mağdur olduğu davada, yeni bir mağdurun ortaya çıkmasıyla bu sayı 27'ye yükseldi.

Yeni Mağdur, Yüksek Kar Vaatleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle, Erzan hakkındaki suçlamalar daha da ciddiyet kazandı. İddianamede yer alan ifadeye göre, müşteki Fatih Altıntaş, 2023'te Erzan tarafından aranarak bankada gizli fonlar olduğu ve yüksek kazanç sağlayabileceği konusunda bilgilendirildi. Altıntaş, hem Erzan'ın banka yöneticisi olması hem de ailesiyle olan bağlantısından dolayı güven duyduğunu belirtti.

Talep Edilen Hapis Cezası Yükseldi

Altıntaş'ın iddianamedeki ifadelerine göre, Seçil Erzan'ın fona dahil olmasını istemesi ve yeni yatırımcılar bulması için sürekli baskı yapması, şüphe uyandırmaya başladı. Altıntaş, Erzan'a 78 bin dolar yatırdığını ve bu parayı belgesiz verdiğini belirtti. Ancak, Erzan'ın yatırım getirileri ve geri ödeme tarihleri konusunda net bir yanıt vermemesi, şüpheleri artırdı. İddianamenin kabul edilmesiyle, Seçil Erzan hakkında istenen hapis cezası da 87 yıldan 285 yıla kadar yükseldi.

Kaynak: İHA