Su, elektrik ve gaz sayaçlarının tamir, bakım ve ayar ücretleri 2024 yılı için yeniden düzenlendi. Bu düzenleme, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Su, Elektrik ve Gaz Sayaçları Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ ile 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğe göre, muayenesi reddedilen sayaçlar için herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Yürürlüğe girecek olan ücret tarifesi, tamir ve ayar istasyonlarında kolayca görülebilecek bir yerde asılacak.

Sayaç-1

Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 28 Şubat 2024 Çarşamba Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 28 Şubat 2024 Çarşamba

Su sayaçları için ayar ve parça değişimi gerektirmeyen tamir ücreti, anma debisine göre 34 lira ile 107 lira arasında değişecek. Elektrik sayaçları için ise tek fazlı sayaçlar için ayar ücreti 59 lira, üç fazlı sayaçlar için ise 77 lira olarak belirlendi. Bu sayaçlarda tamir ücretleri ise tek fazlılar için 77 lira, üç fazlılar için ise 88 lira olarak belirlendi.

Gaz sayaçlarının parça değişimi gerektirmeyen tamir ücretleri sınıflarına göre değişiklik gösterecek ve 84 lira ile 2 bin 493 lira arasında olacak. Bu yeni düzenlemelerle birlikte, su, elektrik ve gaz sayaçlarındaki tamir, bakım ve ayar ücretleri belirli bir düzen ve şeffaflık içinde uygulanacak.

Kaynak: Haber Merkezi