Sarıyer'in Huzur Mahallesi'nde bulunan bir gece kulübünde gece saatlerinde çıkan bir tartışma, silahlı saldırıya dönüştü. Olayın ardından müdahale için gelen polis ekipleri ile saldırganlar arasında çatışma yaşandı. Olayda toplamda 2 polis memuru, 2 gece kulübü çalışanı ve 1 taksici olmak üzere 5 kişi yaralandı.

Lüks araçta skandal poz veren fenomen gözaltına alındı Lüks araçta skandal poz veren fenomen gözaltına alındı

Olay, saat 04.45 sularında Umar Sokak'ta bulunan gece kulübünde meydana geldi. İddialara göre, gece kulübüne girmeye çalışan kişiler ile mekan çalışanları arasında başlayan kavga, kısa sürede şiddetlenerek silahlı saldırıya dönüştü. Saldırganlar, gece kulübünden çıktıktan sonra silahlarını ateşleyerek mekana kurşun yağdırdı.

Sarıyer’de Gece Kulübünde Silahlı Çatışma2

2 polis memeuru da yaralandı

Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri ile saldırganlar arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışma sonucunda 2 polis memuru, taksi şoförü H.I., ve mekan çalışanları Y.T. ile S.T. isimli şahıslar yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılarak hastanelere kaldırıldı. Olay yerinde uzun süren inceleme çalışmalarında bulunan polis ekipleri, onlarca mermi kovanının bulunduğu çevreyi güvenlik şeridiyle kapattı.

Sarıyer’de Gece Kulübünde Silahlı Çatışma

Bazı mermilerin çevredeki iş yerlerine isabet ettiği gözlendi. Kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlatan polis ekipleri, olayın ardındaki motivasyonu ve detayları aydınlatmak amacıyla soruşturmayı sürdürüyor. Taksici H.I.'nın durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Sarıyer’de Gece Kulübünde Silahlı Çatışma4

Sarıyer’de Gece Kulübünde Silahlı Çatışma6

Kaynak: İHA