Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Durmuş kırsal Mahallesi yakınlarında Cırcıp Deresi'nde suyun akıntısına kapılarak kaybolan 11 yaşındaki Davut K.'yi arama çalışmaları halen sürüyor. Olay, geçtiğimiz Cuma günü meydana geldi. Bölgeye giden ekipler, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sualtı arama ve kurtarma ekipleri dere içerisinde arama yaparken, jandarma ve çevredekiler de kıyıdan destek vererek çocuğu bulmaya çalışıyor. Ancak şu ana kadar herhangi bir olumlu sonuç elde edilemedi.

Şiddetli akan Cırcıp Deresi'nin kenarında oyun oynarken suya düşen Şemse D., Yasemin Ç. ve 11 yaşındaki Davut K. adlı çocuk, akıntıya kapıldı. Akıntıya kapılanlar, dere içerisindeki sığ bir alanda mahsur kaldı. Çevredekilerin yardım çabalarıyla Şemse D. ve Yasemin Ç. kurtarılırken, Davut K.’nin annesi Şadiye K. de akıntıya kapıldı. Kadın ve iki kız çocuğu çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılırken, 11 yaşındaki çocuk ise hala kayp.

Karaman'da Trafik Polisinin Kahramanca Müdahalesine Başarı Ödülü Karaman'da Trafik Polisinin Kahramanca Müdahalesine Başarı Ödülü

Kayıp Çocuk 3 Gündür Bulunamadı3

Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Ekipler, olayın yaşandığı bölgeden başlayarak yaklaşık 20 kilometrelik dere hattını kontrol ediyor ancak şu ana kadar başarılı bir bulgu elde edilemedi. Arama çalışmalarının kararlılıkla sürdürüldüğü belirtilirken, ailenin de umutlarını kaybetmeden bekleyişi devam ediyor.

Kayıp Çocuk 3 Gündür Bulunamadı

Kayıp Çocuk 3 Gündür Bulunamadı2

Kaynak: İHA