İlaç gibi 3 puan! Antalyaspor'un yüzü güldü İlaç gibi 3 puan! Antalyaspor'un yüzü güldü

Trabzonspor, 2021-2022 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı kadrosundan önemli isimlerin ayrılıklarıyla sarsılıyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde elde edilen şampiyonluktan sonra yaşanan değişimlerle birlikte takımın yapısında ciddi bir dönüşüm süreci yaşanıyor.

Şampiyon kadrodan vedalar: Trabzonspor'da büyük değişim başladı

Hamsik, Cornelius, Edgar Ie, Nwakaeme, Djaniny, Siopis, Dorukhan Toköz, Tymoteusz Puchacz, İsmail Köybaşı, Peres, Vitor Hugo ve Bakasetas gibi şampiyon kadronun kilit isimleri takımdan ayrılırken, Uğurcan Çakır, Denswil, Visca ve Hüseyin Türkmen gibi oyuncularla devam ediliyor. Ancak, şampiyon kadronun çekirdek isimlerinden Abdülkadir Ömür'ün de takımdan ayrılma olasılığı gündemde.

Takımdaki ayrılıkların ardından bordo-mavili ekip, yeni bir kadro planlaması yapma aşamasına geçti. Yurt içinde yapılacak transferlerde takas yönteminin kullanılacağı belirtilirken, Trabzonspor'un özellikle yerli ve yabancı oyuncularla ilgili olarak takas seçeneğini değerlendireceği ifade ediliyor.

Şampiyon kadrodan vedalar: Trabzonspor'da büyük değişim başladı

Ara transfer dönemi içerisinde çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, öncelikle merkez orta saha pozisyonuna takviye yapmayı planlıyor. Bunun yanı sıra stoper, forvet ve savunmanın sağ ve sol kanatlarına yönelik transfer planlaması da yapılmış durumda. Yapılacak nokta transferlerle kadronun güçlendirilmesi hedeflenirken, sezon sonunda daha geniş çaplı transfer çalışmalarının gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, gelecek sezonun iskelet kadrosunu oluşturmayı planlıyor. Kalabalık bir oyuncu grubundan ziyade ihtiyaçlara yönelik transferlere odaklanacak olan Avcı, Pepe, Onauchu, Benkovic, Mehmet Can Aydın ve Berat gibi kiralık oyuncuların durumuna göre de hareket edecek.

Kaynak: İHA