Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Antalya'nın turistik merkezlerinden Saklıkent'in ve çevresinin bağlantı yollarının sürekli açık kalması amacıyla 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, bölgede görev yapan personelin daha etkili bir şekilde koordineli çalışabilmesi için ek bir hizmet binası inşa ediliyor. Yeni bina, özellikle kış aylarında yoğun olan Saklıkent Kayak Merkezi'ne giden yolun sorunsuz olmasını sağlamak adına önemli bir rol oynayacak. Ayrıca, Konyaaltı Belediyesi ekiplerinin vardiya aralarında dinlenebilmesi, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve yatılı olarak çalışabilmesi için uygun bir ortam sunacak.

Kozan il olacak mı? İhtimali bile ilçedekileri heyecanlandırdı Kozan il olacak mı? İhtimali bile ilçedekileri heyecanlandırdı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, yaz aylarında kırsal bölgelerde gerçekleştirdikleri çalışmaları kış aylarında da sürdürdüklerini belirterek, "Kış turizminin önemli noktalarından biri olan Saklıkent Kayak Merkezi'nin yollarını açık tutabilmek için ekiplerimiz 7/24 hizmet veriyor. Çalışan personelimizin konforu ve etkin bir şekilde müdahale edebilmeleri için bir ek hizmet binası inşa ediyoruz" dedi.

Başkan Esen, ek hizmet binasının sadece personelin konforunu artırmakla kalmayıp aynı zamanda ekiplerin acil müdahalelere daha hızlı yanıt verebilmesine de olanak tanıyacak nitelikte olacağını vurguladı.

Zorlu kış şartlarında yaylalara ulaşımın sağlanabilmesi için ekiplerin karla mücadele ettiğini ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü personeli Zehra Kıran, yeni binanın 10 kişi kapasiteli yatakhanesi ve tuz deposuyla donatılmış olduğunu belirtti. Kıran, ayrıca binanın konumu itibariyle Korkuteli, Kemer ve Kumluca yollarının bağlantısında bulunduğunu ve muhtemel olaylara daha etkili müdahale imkanı sağlayacağını ekledi. Saklıkent ek hizmet binasının tamamlanma aşamasında olduğunu da dile getirdi.

Kaynak: İHA