Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu sorununun çözümü için geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren Onaylı Randevu Sistemi sonrası gelinen son durumu değerlendirdi. Bakan Koca, 'İstanbul en kritik il durumundaydı. İstanbul'daki randevu sorunu belirli branşlar dışında büyük ölçüde çözüme kavuşuyor' dedi.

Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Onaylı Randevu Sistemi sonrası durumla ilgili sorusuna Koca, randevu sadakat oranında büyük bir iyileşme olduğunu belirtti. Bu konuda vatandaşların gösterdiği uyum ve işbirliği için teşekkür eden Koca, 'Şu an görünen birkaç branş dışında ileri tarihlere randevu alınmasına gerek kalmadan sorun çözülüyor. İstanbul en kritik il durumundaydı. İstanbul'daki randevu sorunu belirli branşlar dışında büyük ölçüde çözüme kavuşuyor. Tetkikler için de kapasite kısıtlaması olan yerler var. Özellikle görüntüleme konusunda sorun yaşayan yerler var. Onlar için de aldığımız tedbirler hayata geçtikçe rahatlama görüyoruz. Tüm bunlara yönelik olarak bayramdan hemen sonra bir basın toplantısı ile onaylı randevu döneminin ilk sonuçlarını tüm kamuoyu ile paylaşacağız. Müsterih olun, hepimiz için yarın bugünden daha güzel olacak' değerlendirmesinde bulundu.

'Biyoteknoloji Alanındaki Kalkınmamızın İlk Adımını Sağlık Vadisi ile Atıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararnameyi imzalamasının ardından kurulan Sağlık Vadisi ile ilgili sorulan bir soruya Bakan Koca şu cevabı verdi:

Çocuklar havuz kullanırken nelere dikkat etmeli? Çocuklar havuz kullanırken nelere dikkat etmeli?

'Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, şirket kurulumu için gerekli adımları atıyor. Bundan sonra Bilkent Şehir Hastanesi'nin yanında olan arazi tahsis edilerek altyapı çalışmaları başlayacak. İlk etapta altyapı araştırma laboratuvarları ve akredite test laboratuvarları kurulacak. Ar-Ge ve pilot üretim yapılacak. Biyoteknoloji alanındaki kalkınmamızın ilk adımını böylece atmış oluyoruz. Hayırlı olmasını dilerim.'

10 soruda Onaylı Randevu Sistemi! Sık sorulan sorular ve yanıtları 10 soruda Onaylı Randevu Sistemi! Sık sorulan sorular ve yanıtları

Kaynak: İHA