Bursa'nın İnegöl ilçesinde, uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda, 1000 polis memurunun katılımıyla düzenlenen operasyon sonucunda 51 torbacı gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 37'si tutuklanırken, 8'i adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı ve 6'sı ise tamamen serbest kaldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü, yaklaşık bir yıldır süren fiziki ve teknik takibin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle İnegöl ilçesinde büyük çaplı bir operasyon düzenledi. Toplamda 10 dedektör köpeği, 12 özel harekat personeli, 125 polis ekibi, 1 helikopter ve 2 İHA kullanılarak gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesinde 51 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişiler arasında 12'si zaten cezaevinde bulunuyordu.

Cinayeti Diyarbakır'da işledi Antalya'da yakalandı Cinayeti Diyarbakır'da işledi Antalya'da yakalandı

Operasyon sırasında yapılan aramalarda, şüphelilerin araçlarında, ikametlerinde ve üzerlerinde toplamda 1 kilo 193 gram metamfetamin, 1 kilo 940 gram bonzai, 1 kilo 315 gram esrar, 13 kök kenevir, 18 adet sentetik hap, 4 adet terazi, bir tüfek ve 13 adet tabanca ele geçirildi.

Operasyon anları nefes kesen bir şekilde helikopterle takip edilirken, kaçmaya çalışan bir şüpheli havadan ve karadan yapılan takiple yakalandı. Gözaltına alınan 51 şüpheliden 37'si tutuklanırken, adli makamlar tarafından 8 kişi hakkında adli kontrol kararı verildi ve 6 kişi serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA