Rusya'nın Soyuz MS-25 uzay aracı, 3 astronotla birlikte Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı. Uzay aracında Rus Kozmonot Oleg Novitskiy, NASA Astronotu Tracy Dyson ve Belarus Hava Yolları'nda hostes olarak görev yapan Marina Vasilevskaya bulunuyor. Soyuz MS-25, TSİ 15.36'da fırlatıldı ve başarıyla uzaya yöneldi. Uzay aracının 25 Mart'ta Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaşması bekleniyor.

Rusya'nın Soyuz MS-25 uzay aracı Kazakistan'dan fırlatıldı

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) tarafından yapılan açıklamaya göre, Soyuz MS-25'in uzayda 184 gün geçireceği belirtildi. Bu seferde, ilk Belaruslu astronot Marina Vasilevskaya, ISS'te görev yapacak ve daha sonra Soyuz MS-24 aracıyla dünyaya dönecek. NASA Astronotu Tracy Dyson ise Rus Kozmonotlar Oleg Konenko ve Nikolay Çub ile ISS'te eylül ayına kadar kalacak. Öte yandan, Soyuz MS-24 aracıyla ISS'e gönderilen Rus Kozmonotlar ve NASA astronotu, geçtiğimiz yılın Eylül ayında uzaya ulaşmışlardı.

İranlı Diplomat: Netanyahu Batılı Güçleri Orta Doğu'da Bir Savaşa Sürüklemeyi Hedefliyor İranlı Diplomat: Netanyahu Batılı Güçleri Orta Doğu'da Bir Savaşa Sürüklemeyi Hedefliyor

Rusya'nın Soyuz MS-25 uzay aracı Kazakistan'dan fırlatıldı

Kaynak: İHA