Rusya’nın Moskova bölgesinde, 22 Mart'ta gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin soruşturma sürüyor. Moskova’daki 144 kişi ölmüştü! Rusya'daki terör saldırısında yeni gelişme!nde yapılan duruşmada, şüphelilerden birinin daha tutuklanmasıyla birlikte, soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 10'a yükseldi. Mahkemede Tacikistan vatandaşı Yusufzoda Yakubjoni Davlatkhon'un terör eylemiyle suçlandığı belirtildi. Davlatkhon ve diğer tutuklular, 22 Mayıs’a kadar tutuklu olarak kalacaklar. Şüpheliler, ömür boyu hapis cezası ile yargılanacak.

Dün 4 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), ülkenin güneyindeki Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde dün 4 kişiyi daha gözaltına aldı. FSB tarafından yapılan açıklamada, saldırının finansmanında yer aldıkları vurgulanan zanlılardan birinin, saldırganlara silah sağladığını itiraf ettiği aktarıldı. Bugüne kadar saldırıyla ilgili olarak toplamda 14 kişi gözaltına alındı.

Donald Trump'ın Sus Payı Davası Başladı Donald Trump'ın Sus Payı Davası Başladı

Ne Olmuştu?

Rusya'nın Moskova bölgesine bağlı Krasnogorsk'ta, 22 Mart Cuma akşamı Picnic adlı rock grubunun konser verdiği binayı basan 4 saldırgan, otomatik silahlarla etrafa ateş açmış ve yanıcı maddeyle binayı ateşe vermişti. Saldırı sonucunda 144 kişi hayatını kaybetmişti.

Rusya'da Moskova Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 139'a Yükseldi Rusya'da Moskova Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 139'a Yükseldi

Kaynak: İHA