Rusya'da yaşayan Ukraynalı bir OnlyFans modeli, Rus kadınlarını aşağılayıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı. Model, internette yayınlanan bir videoda Ukraynalı kadınların Rus kadınlarından daha güzel olduğunu iddia etti ve Rus kadınlarını "ucube" olarak nitelendirdi.

27 yaşındaki Olya Kasyanenko'nun videosu hızla yayılınca, Rus polisi soruşturma başlattı. Aslen Ukrayna'nın doğusundaki Makiivka kentinden olan Kasyanenko, şu anda Rusya'nın Krasnodar şehrinde yaşıyor.

Hakaret ve Etnik Nefret Suçlamaları

Kasyanenko, videoda yaptığı açıklamada Rus milleti ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Ukrayna'da farklı kanlar karışıyor ve en güzel kadınlar ortaya çıkıyor. Rusya'da böyle bir şey yok, bu ucube tiplerin ortaya çıkmasının nedeni de bu." Bu sözleri nedeniyle hem Rus milleti hem de Rusya'nın silahlı kuvvetlerine hakaret etmekle suçlandı.

Zorla Özür Videosu Yayınladı

Olya Kasyanenko, polis baskısı altında özür dilemek zorunda kaldı ve bir video yayınlayarak "Ben, 15 Mart 1997 doğumlu Olya Kasyanenko, internette silahlı kuvvetlerin itibarını zedelediğim ve aynı zamanda aşırılıkçı semboller sergilediğim için Rusya Federasyonu vatandaşlarına en içten özürlerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Mısır Askerleri İsrail Kamyonuna Ateş Açtı! Yeni Bir Savaş mı Çıkıyor? Son Dakika! Mısır Askerleri İsrail Kamyonuna Ateş Açtı! Yeni Bir Savaş mı Çıkıyor?

Para Cezası ve Devam Eden Soruşturma

Kasyanenko'nun 780 euro para cezasına çarptırıldığı ve halen polis soruşturması altında olduğu bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi