Rusya Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamada, konser salonuna gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 115'e yükseldiği bildirildi.

Rusya yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Krasnogorsk'taki Crocus Belediye Binası'nda gerçekleşen konser saldırısını düzenleyen 4 kişi dahil olmak üzere toplam 11 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Rusya Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, 3'ü çocuk olmak üzere toplam 93 kişi hayatını kaybetti. 121 kişi ise hastanede tedavi altına alındı. Rusya'nın Moskova bölgesine bağlı Krasnogorsk'ta gerçekleşen saldırıda, silahlı saldırganlar rock grubu Picnic'in konserini basarak otomatik silahlarla çevreye ateş açtı. Ayrıca, Crocus Belediye Binası'nda 12 bin 900 metrekarelik bir alanı kaplayan yangın çıktı ve binanın çatısının da çökmesine neden oldu. Yangın, 01.00 sıralarında kontrol altına alınırken, yangın söndürme çalışmalarına 477 kişi katıldı.

TikTok için flaş gelişme! O yasa tasarısı resmen kabul edildi TikTok için flaş gelişme! O yasa tasarısı resmen kabul edildi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, saldırının ardından kent genelinde ve ülkenin diğer bölgelerinde iki gün boyunca tüm etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı gerçekleştiren 4 kişi dahil toplam 11 kişinin gözaltında olduğunu söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi