Rekabet Kurumu'nun resmi internet sitesinde yayımlanan bir duyuruya göre, Kurul, Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği ve Nielsen Araştırma Hizmetleri Ltd. Şti. arasında yapılan anlaşma kapsamında gerçekleştirilecek olan Kısa Dönem Araç Kiralama Sektörü Pazar Araştırması'na ilişkin olumlu bir karar verdi.

Anlaşma, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddeleri uyarınca incelendi ve Kurul tarafından menfi tespit belgesi verildi. Bu karar, sektördeki rekabetin korunması ve piyasa şeffaflığının sağlanması amacıyla alındı.

Carel Industries S.p.A.'nın Ortağının Hisse Devri Onaylandı

Carel Industries S.p.A. tarafından yapılan ortak girişimde, CFM Soğutma ve Otomasyon Sanayi Ticaret AŞ'nin tek kontrolünün devralınması işlemine izin verildi. Bu kararla, belirli oranda hissenin satın alınması yoluyla şirketin kontrolü değişmiş oldu.

Mage Oyun Teknolojileri AŞ'nin Yeni Ortakları Belli Oldu

Murat Baysal'a ait Mage Oyun Teknolojileri AŞ'nin kontrolünün devri için Murat Baysal ve Gacha Capital Limited tarafından yapılan başvuru, Rekabet Kurumu tarafından uygun bulundu. Bu işlemle birlikte, şirketin ortaklık yapısında değişiklik yaşanmış oldu.

THY'nin 2033 hedefi yıllık 171 milyon yolcuya hizmet vermek THY'nin 2033 hedefi yıllık 171 milyon yolcuya hizmet vermek

Catalent Inc.'in Yeni Kontrol Sahibi Belli Oldu

Novo Holdings A/S tarafından yapılan başvuru sonucunda, Catalent Inc.'in tek kontrolünün devri işlemine Rekabet Kurumu tarafından onay verildi. Bu kararla birlikte, şirketin yönetim ve kontrol yapısında değişim gerçekleşmiş oldu.

Saras S.p.A.'nın Kontrol Devri Onaylandı

Vitol Holding B.V. tarafından yapılan başvuru sonucunda, Saras S.p.A.'nın tek kontrolünün devri işlemine Rekabet Kurumu tarafından onay verildi. Bu kararla birlikte, şirketin kontrolü yeni bir ortak tarafından devralınmış oldu.

Terra-Gen Power Holdings II LLC'nin Yeni Ortağı Belirlendi

Abu Dhabi Future Energy Company PJSC tarafından Terra-Gen Power Holdings II LLC'nin ortak kontrolünün devri işlemine Rekabet Kurumu tarafından uygun bulundu. Bu kararla birlikte, enerji sektöründe önemli bir değişim yaşandı.

Kaynak: AA