Antalya Kültür  ve Turizm Müdürlüğü, Çalış Tepesi’ndeki rant ve doğa katliamı iddialarına yazılı cevap verdi. Kemer Belediyesi Başkanı Necati Topaloğlu’nun da “Takipçidiyiz” açıklamasının ardından gelen açıklama olayın boyutunu ortaya çıkardı.

Kemer Calis Tepede Neler Oluyor Belediye Baskani Topaloglundan Aciklama Geldi 3 Result

Kemer Çalış Tepe'de neler oluyor? Belediye Başkanı Topaloğlu'ndan açıklama geldi Kemer Çalış Tepe'de neler oluyor? Belediye Başkanı Topaloğlu'ndan açıklama geldi

1 Mayıs'ta Antalya Alanda 1 Mayıs'ta Antalya Alanda

İşte o açıklama 

“Bazı  basın yayın kuruluşlarında Antalya’nın Kemer ilçesi Çalışdağı Mevkii ile ilgili çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Antalya'nın Kemer ilçesi, Çalışdağı mevkii eteklerinde tespiti yapılmış arkeolojik Sit'lerin dışındaki alanda yol çalışmaları yapılırken ortaya kültür varlıkları çıktığı ihbarı üzerine Antalya Müze Müdürlüğü’nce alanda inceleme yapılmıştır.İdiros Antik Kenti ile bağlantılı olduğu düşünülen Bizans-Roma Dönemi'ne ait kırsal yerleşim kalıntıları tespit edilmiştir. Alandaki çalışmalar durdurularak söz konusu kültür varlıklarının tesciline ilişkin süreç Bakanlığımız birimlerince başlatılmıştır.”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Açıklama Yapmıştı

Geçtiğimiz günlerde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu açıklama yapmıştı. Topaloğlu, 'Çalış tepesinde yapılan doğa katliamı ve bu noktada yapılması planlanan her ne ise Kemer Belediyesi olarak karşısında olduğumuzu ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Gerek hukuki gerekse siyasi noktada bu yaşanan sürecin üzerine büyük bir ciddiyetle gitmekte kararlıyız. Biz doğanın ve yeşilin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Doğamızın göz göre göre katletmesine seyirci kalmadık. Kalmayacağız.' demişti.

Kaynak: Kamer Durdu