Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, vatandaşlar nakit para sıkıntısı yaşamaktadır. Bu sıkıntıya çözüm olarak PTT'den beklenen bir adım atıldı. PTT, bayram öncesi vatandaşlara destek olmak amacıyla yeni bir kredi paketi duyurdu. Bu kredi paketi ile vatandaşlar, bayram harçlığı tadında bir nakit desteğine kavuşacaklar.

Hangi Koşullarda Başvuru Yapılabilir?

PTT'nin duyurduğu bu bayram kredisine başvurmak isteyenler için belirlenen koşullar şu şekildedir: Kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 veya 8 olan herkes başvurabilir. Emekliler, çalışanlar, memurlar ve 85 milyon vatandaş için bu kredi imkanı sunulmaktadır.

İran'ın İsrail'e karşı misilleme hamlesi: Gerilim sonrası altında yeni zirve görmek mümkün mü? İran'ın İsrail'e karşı misilleme hamlesi: Gerilim sonrası altında yeni zirve görmek mümkün mü?

Osmangazi Ptt

Kredi Limitleri ve Ödeme Koşulları Nelerdir?

PTT tarafından açıklanan bayram kredisi için belirlenen ödeme tablosuna göre, 5 bin TL'lik kredi için aylık taksit tutarı 36 ay vadeli olarak 434,50 TL'dir. 12 ay vadeli olarak kredi çekmek isteyenlerin aylık taksit tutarı ise 669,57 TL'dir. Daha yüksek tutarlar için kredi çekmek isteyenler için ise 36 ay vadeli 10 bin TL'lik kredi paketi, aylık 869,01 TL taksit ile gerçekleşmektedir.

X X L

Kredi Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Kredi başvuruları, PTT şubelerine kimlik belgesi ile yapılabilmektedir. Başvuru sürecinde vatandaşların belgelerini PTT iş yerlerine iletmesi yeterlidir. Kredi notuna göre faiz oranlarının değişkenlik gösterebileceği belirtilirken, kampanya kapsamında kefil veya şart aranmadan kredi verileceği vurgulanmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi