Çay Ağacı Yağı Nedir? Çay Ağacının Özellikleri ve Kullanım Alanları Çay Ağacı Yağı Nedir? Çay Ağacının Özellikleri ve Kullanım Alanları

Hürriyet yazarı Noyan Doğan, Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan bir düzenleme hakkında bilgi verdi. Doğan'a göre, sağlık sigortası prim borcu bulunan bireyler, 2024 yılının sonuna kadar devletin sunduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Doğan, bu uygulamayı bir anlamda Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) prim borcu olanlara yeni bir af olarak değerlendirdi.

Yazısında, çalışanlar, emekliler ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişilerin genel sağlık sigortası kapsamında devletin sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlandığını belirten Doğan, Bağ-Kur sigortalıları ile genel sağlık sigortası prim borcu bulunan kişilerin, ve bu kişilerin sorumluluğundaki kişilerin, 2024 yılının Aralık sonuna kadar 60 günden fazla prim borçları olsa bile ücretsiz sağlık yardımlarından faydalanabileceklerini ifade etti. Bu kapsamda, belirtilen tarih aralığında bu kişiler, sadece Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık kurumları ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde sunulan sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Ancak özel hastanelere gitme imkanları olmayacak. Bu düzenleme, prim borcu bulunan bireylerin sadece devlet sağlık hizmetlerinden faydalanmalarına olanak tanıyan bir destek mekanizması olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Kamer Durdu