Mersin'de MİT ve Jandarma'nın Ortak Operasyonunda 2 Terörist Yakalandı Mersin'de MİT ve Jandarma'nın Ortak Operasyonunda 2 Terörist Yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması DGH'ye (Devrimci Gençlik Hareketi) yönelik operasyon gerçekleştirildi. Soruşturma çerçevesinde, örgüt mensuplarına hayati malzeme gönderilmesi, para transferi yapılması, kırsal alandaki örgüt yapılanmasına katılım arayışında olan kişilerin illegal yollardan Yunanistan'a geçişlerini organize etme, Yunanistan'dan eylem amacıyla ülkemize gönderilen örgüt mensuplarının sınır geçişlerini organize etme faaliyetleri tespit edildi.

Bu bağlamda, İstanbul'un Başakşehir, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Pendik ve Sultanbeyli ilçelerinde 15 ayrı adrese düzenlenen operasyonda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilere yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Operasyonun, terör örgütüne yönelik mücadele kapsamında gerçekleştirilen geniş çaplı güvenlik operasyonlarından biri olduğu görünmektedir.

Kaynak: İHA