İsrail'in Gazze saldırılarında can kaybı 11 bini aştı. Sivil halkın hedef alındığı saldırılara dünya sessiz kalırken, İsrail'e karşı boykot hareketi giderek daha çok büyüyor. Bu kapsamda en çok araştırılan markaların başında Pepsi geliyor. Peki, Pepsi İsrail malı mı? İsrail'e mi ait? Pepsi nerenin malı? Pepsi hangi ülkenin markası? Nerede üretiliyor? İşte bu soruların cevabı...

ORC'den son seçim anketi! Büyükşehirlerde son durum ne? ORC'den son seçim anketi! Büyükşehirlerde son durum ne?

Pepsi hangi ülkenin markası?

Pepsi markası Amerika Birleşik Devletleri menşeli bir markadır. 1963 yılında Pepsi şirketinin başkanı olan Donald M. Kendall ve Frito-Lay'in başkanı Herman Lay 1965 yılında şirketlerini bir çatı altında birleştirerek PepsiCo şirketini kurmuşlardır. Bu kapsamda Frito-Lay ve Pepsi markaları PepsiCo şirketi bünyesinde olan markalardır.

İsrail pepsi

Hangi ürünlerin ve markaların İsrail’e ait olduğuyla ilgili akıllarda birçok soru işareti bulunurken vatandaşlar en çok merak ettikleri markaları araştırıyoruz. Bu kapsamda en çok araştırılan markaların başında Türkiye’de her adımda karşımıza çıkan bütün marketlerde, bakkallarda ve her restoranda karşımıza çıkan içecek devi Pepsi geliyor. Peki, Pepsi İsrail malı mı? İsrail’e mi ait? Pepsi nerenin malı? Pepsi hangi ülkenin markası? Nerede üretiliyor? İşte bu soruların cevabı…

Pepsi nerenin malı?

PepsiCo, dünyanın en büyük gıda ve içecek şirketlerinden biridir. Şirket, ABD merkezli olup, ürünleri 200'den fazla ülkede satılmaktadır. Pepsi'nin İsrail'de de önemli bir varlığı bulunmaktadır. Şirketin İsrail'de bulunan bir üretim tesisi ve bir dağıtım ağı bulunmaktadır.

Pepsi İsrail malı mı? Pepsi İsrail’e mi ait? Pepsi nerenin malı? Pepsi hangi ülkenin markası? Pepsi nerede üretiliyor?

Pepsi açılımı nedir?

P (pay)
E (every)
P (penny for)
S (strong)
I (Israil)

ABD İran'ı 'Gemiyi Serbest Bırak' çağrısı yaptı ABD İran'ı 'Gemiyi Serbest Bırak' çağrısı yaptı

Anlamı: Her kuruşu güçlü İsrail için öde! 

p-e-p-s-i kısaltması

Pepsi'nin İsrail'deki faaliyetleri nelerdir?

PepsiCo, İsrail'de Pepsi, 7UP, Mountain Dew gibi içeceklerin yanı sıra Lay's, Doritos, Cheetos gibi atıştırmalıkları da üretmektedir. Şirketin İsrail'deki üretim tesisi, ülkenin en büyük içecek üretim tesislerinden biridir.

İsrail malı içecek Pepsi

Pepsi'yi boykot etmek mümkün mü?

Pepsi'yi boykot etmek isteyenler, şirketin ürünlerini satın almayarak bunu yapabilirler. Bunun yanı sıra, Pepsi'ye karşı sosyal medya kampanyaları düzenlemek de mümkündür.

Pepsi İsrail

Pepsi'nin boykotu ne kadar etkili olur?

Pepsi'nin boykotunun ne kadar etkili olacağı henüz belli değildir. Ancak, İsrail'e karşı giderek büyüyen boykot hareketi kapsamında Pepsi'nin de hedef alınması, şirketin satışlarında düşüşe neden olabilir.

Pepsi'nin İsrail bağlantısı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Pepsi'nin İsrail'de önemli bir varlığı olması, şirketin İsrail hükümetinin politikalarını desteklediği şeklinde yorumlanabilir. Ancak, şirket bu iddiaları reddetmektedir. Pepsi, İsrail'de bulunan faaliyetlerinin tamamen ticari olduğunu ve siyasi bir amacı olmadığını savunmaktadır.

İsrail pepsi

Pepsi'nin İsrail'deki faaliyetlerine ilişkin güncel bilgiler:

  • Pepsi, İsrail'de bulunan üretim tesisinde 1.500'den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.
  • Pepsi, İsrail'de 200'den fazla satış noktası ile hizmet vermektedir.
  • Pepsi, İsrail'de reklam ve pazarlama faaliyetlerinde milyonlarca dolar harcamaktadır.

Pepsi Türk Malı mi?

PepsiCo, New York merkezli bir Amerikan çok uluslu gıda ve içecek şirketi olup. Üretim, pazarlama ve dağıtım hizmetleri sunar. PepsiCo, 1965 yılında Pepsi ve Frito-Lay'in birleşmesi ile kurulmuştur. Pepsi Amerikan malı olup, Türk malı değildir!

Sonuç olarak, Pepsi'nin İsrail'de önemli bir varlığı olduğu ve İsrail hükümetinin politikalarını desteklediği şeklinde yorumlanabilecek faaliyetlerde bulunduğu görülmektedir. Bu nedenle, İsrail'e karşı duyarlı olan kişilerin Pepsi ürünlerini boykot etmesi mümkündür.

İsrail içecek pazarı

Türkiye'de satılan İsrail markaları ve malları listesi Güncel 2024 Türkiye'de satılan İsrail markaları ve malları listesi Güncel 2024

Kaynak: HABER MERKEZİ