Havacılık sektöründe birçok öncü projeye imza atan Pegasus, yapay zekayı süreçlerinde kullanarak CBOT iş birliğiyle ChatGPT teknolojisini seyahat asistanı FlyBot'a entegre etti. Böylece "ChatGPT ile Seyahatini Planla" desteği sunan ilk hava yolu şirketi olarak misafirlerine yeni bir deneyim sunmaktadır.

FlyBot, yapay zekanın daha insansı ve çok yönlü bir deneyim sunabilmesi için geliştirilen yeni özellikleriyle seyahat severleri daha fazla memnun etmeyi hedefliyor. CBOT iş birliğiyle gerçekleştirilen bu entegrasyon, yapay zekanın havacılık sektöründeki dönüştürücü rolünü pekiştiriyor ve seyahat severlere hayatlarını kolaylaştıran bir deneyim sunuyor.

Pegasus'tan dev indirim: Ucuz bilet avantajı için acele edin! Pegasus'tan dev indirim: Ucuz bilet avantajı için acele edin!

FlyBot'un öne çıkan özellikleri arasında, uçuş durumu sorgulama, bilet bilgisi öğrenme, uçuş kapı numarası sorgulama, kayıp bagaj başvurusu sorgulama ve hasarlı bagaj başvurusu sorgulama gibi önemli konularda misafirlere hızlı ve kolay bir şekilde bilgi sunma yeteneği bulunuyor. Ayrıca, kullanıcılara gezilecek yerler ve rota önerileri gibi geniş kapsamlı bir seyahat planı yapma imkanı sağlayarak, FlyBot bir seyahat asistanından çok daha fazlasını sunuyor.

63b687f3793b9pegasusu -3

Mersin'de Güzellik ve Kozmetik Fuarı düzenlendi Mersin'de Güzellik ve Kozmetik Fuarı düzenlendi

Pegasus Hava Yolları CEO'su Güliz Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, teknoloji alanındaki yatırımlarını sürdürerek dijital dönüşümde öncü olma hedefine odaklandıklarını belirtti. FlyBot'un ChatGPT entegrasyonuyla kullanıcılara daha doğal bir diyalog deneyimi sunduğunu vurgulayan Öztürk, CBOT iş birliğiyle bu projeyi daha da geliştirmek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

CBOT'un CEO'su Mete Aktaş ise FlyBot projesinin başlangıcından itibaren dikkat çektiğini ve yapılan iş birliği ile GPT teknolojisinin müşteri deneyimini daha da iyileştirdiğini belirtti. İki şirketin birlikte gerçekleştirdiği bu proje, diyalogsal yapay zeka ve GPT teknolojisinin başarılı bir birlikteliği olarak öne çıkarak, müşteri deneyiminde önemli bir dönüşümü tetikleyebilecek bir örnek olarak değerlendirildi.

Kaynak: Haber Merkezi