UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi ziyaret etmek için Denizli'ye gelen 73 yaşındaki Polonya uyruklu Maria Jolanta Latacz, bir turist kafilesi ile birlikte dün öğle saatlerinde kayboldu. Hierapolis Antik Kenti'nde yer alan Kleopatra Antik Havuzu'nda yüzdükten sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

Kayıp turistin bulunması için Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birliği ve Pamukkale güvenlik ekibi arama çalışmalarına başladı. Ancak yapılan aramalara rağmen, gece boyunca Latacz’dan herhangi bir iz bulunamadı. Jandarma ekiplerinin yaptığı detaylı kamera incelemesinde, kayıp turistin en son Hierapolis Antik Kenti'ndeki antik tiyatro çevresinde görüldüğü tespit edildi.

Polonyalı Turisti Pamukkale'de Unutup Gittiler Polonyalı Turisti Pamukkale'de Unutup Gittiler

Turistin Cenazesi Düştüğü Uçurumdan Çıkartıldı4 Result

75 Metrelik Uçuruma Yuvarlanmış

Sabah saatlerinde AFAD ve jandarma ekipleri, yeniden arama çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar sırasında, saat 11.00 civarında, Maria Jolanta Latacz'ın cansız bedeni Pamukkale ören yeri güney kapısına yakın bir bölgedeki Domuzçukuru mevkii'nde, dere yatağında bulundu. Yaklaşık 75 metrelik bir uçuruma yuvarlanan turistin cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından yola çıkartıldı.

Turistin Cenazesi Düştüğü Uçurumdan Çıkartıldı4 Result

Cenaze Çıkartma Çalışmalarına Gazeteciler de Katıldı

Olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı tarafından yapılan inceleme sonrasında, cenazenin dik yamaçtan aşağı taşınması için özel bir ekip oluşturuldu. Cenaze, tabuta konularak elle taşındı. Bölgedeki gazeteciler de cenaze çıkartma çalışmalarına yardım etti. Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp morgu'nda yapılacak otopsi işlemlerinin ardından, cenazenin ailesine teslim edileceği öğrenildi.

Turistin Cenazesi Düştüğü Uçurumdan Çıkartıldı2 Result

Turistin Yolunu Kaybederek Uçuruma Yuvarlandığı Düşünülüyor

Polonyalı turistin kaybolma sebebi henüz tam olarak bilinmese de, olayla ilgili ilk tahminler, buluşma noktasını bulamadığı ve çıkış kapısını ararken yolu kaybederek uçuruma yuvarlandığı yönünde. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

Adana'da Yangın Çıktı! Son Durum Ne! Kontorl Altına Alındı mı Adana'da Yangın Çıktı! Son Durum Ne! Kontorl Altına Alındı mı

Turistin Cenazesi Düştüğü Uçurumdan Çıkartıldı Result

Kaynak: İHA