İzmir'deki seçim kampanyasının son gününde çalışmalarını yoğunlaştıran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti İzmir adayı Hamza Dağ'a yönelik sert sözler sarf etti. Özel, Dağ'ın içkili mekanları ziyaret ederek güven vermeye çalıştığını ifade etti.

'Gerçek Niyetlerini Gizleyemezler'

Özgür Özel, konuşmasında AK Parti'nin İzmir adayı Hamza Dağ'ın geçmişine dikkat çekerek, AK Parti'ye yakın vakıfların üyesi ve yöneticisi olduğunu hatırlattı. 'Gerçek niyetlerini gizleyemezler' diyen Özel, Dağ'ı sert bir dille eleştirdi.

Özgür Özel'den Içkili Mekanları Gezen Hamza Dağ'a Sert Eleştiri (2) Result

'İzmir Cumhuriyetin Zaptedilemez Kalesidir'

CHP lideri Özgür Özel, Bornova ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, İzmir'in cumhuriyetin zaptedilemez bir kalesi olduğunu vurguladı. Özel, 'İzmir cumhuriyetin zaptedilemez bir kalesidir, o kaleyi Türgevciler'e, Tügvacılara, Ensarcılar'a teslim etmeyeceğiz' dedi.

'AK Parti'nin İçki Yasağı Savunucusu Şimdi İçkili Mekanları Ziyaret Ediyor'

Özgür Özel, AK Parti'nin içki yasağı konusunda en katı savunucularından birinin şimdi içkili mekanları ziyaret ederek güven vermeye çalıştığını belirtti. Bu durumu sert bir dille eleştiren Özel, AK Parti'nin çelişkilerine dikkat çekti.

AK Parti Adaylarının Türgev, Tügva ve Ensar İlişkisi

CHP lideri, AK Parti'nin geçmişteki bağlantılarını hatırlatarak, partinin niyetlerine dikkat çekti. Özel, AK Parti'nin İzmir adaylarının Türgev, Tügva ve Ensar gibi vakıflarla ilişkilerine vurgu yaparak, partinin gelecek planları hakkında uyarılarda bulundu.

İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret

Özgür Özel'in açıklamaları şöyle:

'Birileri İzmir üzerinde planlar kuradursun, bıyıkları kessinler, yakalarındaki rozetleri çıkarsınlar, ampulü gizlesinler, Tayyip Erdoğan’ın resmini gizlesinler ama gerçek niyetlerini gizleyemezler. İzmir cumhuriyetin zaptedilemez bir kalesidir, o kaleyi Türgevciler'e, Tügvacılara, Ensarcılar'a teslim etmeyeceğiz. Meydanlarda herkese gülücükler dağıtanlar, hoşörü timsali olanlar unutmasınlar, bugünkü büyükşehir adayları dahil hatta en başta o 4+4+4 geçerken tekme tokat muhalefet milletvekillerine saldırarak zorla eğitim sisteminin canına okuyan o sistemi getirdiler. ÇEDES dediğinizin altında İzmir adayının desteği var, oyu var, planı var. İçki yasağının en katı savunucusu şimdi gelmiş içkili mekanları ziyaret ederek güvence vermeye çalışıyor. Daha geçen gün Eskişehir’de adayları kameraları unuttu 'ah diyor şu Eskişehir’i bir alalım, bizim vakıflara, Türgev'e, Tügva'ya, Ensar'a bütün kaynakları aktaracağız' diyor. Nerede olursa olsun AKP gelirse, ki buradaki adayları Allah muhafaza Türgev'in de Tügva'nın da Ensar'ın da hem üyesi hem geçmişte yöneticisi... Vallahi Alsancak iskelesini birisine, Karşıyaka iskelesini Tügva'ya, asansörü Ensar vakfına, paraşüt kulesini Okçuluk Vakfına vermezlerse namerdim. Bu niyetle gelmeye çalışıyorlar'

Özgür Özel: Gençleri sandık başına bekliyoruz Özgür Özel: Gençleri sandık başına bekliyoruz

Kaynak: ANKA