CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Filistin'e destek olmak amacıyla yapacağı ziyaretini duyurarak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. Özel, 'Filistin'e destek olmak, sadece kınayarak olmaz. Erdoğan'a sesleniyorum. Önümüzdeki günlerde Filistin’e gidiyorum. Cesaretin varsa gel' dedi.

Madımak Ziyareti

Özgür Özel, Nevşehir ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı olarak Madımak'ı ziyaret edeceğini belirterek, 'Madımak bir utanç müzesi haline getirilene kadar orada mücadele etmeye söz veriyorum' ifadelerini kullandı.

Ayrıca, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Özel, 'Filistin devletiyle kurduğu ilişkiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı, partimizin üçüncü genel başkanı Karaoğlan Bülent Ecevit'in yaklaştığı, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yaklaştığı gibi Filistin davası bizim davamızdır' dedi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitsizlik Kadın Sağlığını Nasıl Etkiliyor? Toplumsal Cinsiyet Eşitsizlik Kadın Sağlığını Nasıl Etkiliyor?

Erdoğan'a Filistin Çağrısı

Filistin'e yapacağı ziyaret hakkında da konuşan Özgür Özel, 'Filistin'e destek olmak, sadece kınayarak olmaz, eylemle olur. Eğer yapacaksanız İsrail'e ambargo uygulayacaksınız. Filistin için güzel sözler söylemek, timsah gözyaşları dökmek, sonra ticaret yapmak samimiyet değildir. Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum. Filistin meselesine destek olmak, Filistin Devletiyle dayanışmak ve dünyanın dikkatini buraya çekmek için önümüzdeki günlerde Filistin’e gidiyorum. Cesaretin varsa bu ülkedeki tüm siyasi partilerin liderleriyle birlikte bizimle birlikte Filistin'de olursun' şeklinde konuştu.

Özgür Özel'den AYM'nin Can Atalay kararıyla ilgili ilk açıklama Özgür Özel'den AYM'nin Can Atalay kararıyla ilgili ilk açıklama

Kaynak: İHA