Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerine saatler kala İzmir’e geldi. Balçova’da otobüsle vatandaşları selamlayan Özel, ardından CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit ile birlikte Balçova Belediyesi önünde basın açıklaması düzenledi.

CHP'nin Dijital Seçim Takip Merkezi hazır CHP'nin Dijital Seçim Takip Merkezi hazır

Özel, yaptığı konuşmada gençleri sandığa davet ederek, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmak isteyen gençleri yarın istisnasız, firesiz sandık başına bekliyoruz' dedi.

Seçmen sandık başına gidiyor: Seçmen oyunu nasıl kullanacak? Seçmen sandık başına gidiyor: Seçmen oyunu nasıl kullanacak?

Gençlere Çağrı

Özel, genç seçmenlere de çağrıda bulunarak, 'Genç seçmenlerimiz maalesef özgürlükleri kısıtlayan, hayat biçimlerine karışan, üniversitelerine kayyum atayan, konserleri yasaklanan, festivalleri yasaklanan ve her geçen gün istedikleri gibi değil, istemedikleri bir ülkeye zorlanan gençlerimiz bu iktidara tepkilerini yarın sandık başında gösterecekler' ifadelerini kullandı.

Özel, demokrasinin özgürlük olduğunu vurgulayarak, 'Özgürlüğü isteyen demokrasiye sahip çıkmalıdır. Demokrasiye sahip çıkmak sandığa gitmekle olur. Tüm gençleri siyasi görüşleri ne olursa olsun ülkesini seven, yarınından endişe duyan tüm gençleri yarın sandık başına gelmeye, geleceklerine sahip çıkmaya devam ediyorum' şeklinde konuştu.

Seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman, saat kaçta başlayacak? Seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Sağduyu ve Demokrasiye Sahip Çıkma Çağrısı

Özel, yarın sandık başındaki tüm görevlileri demokrasiye sahip çıkacakları için tebrik ederek, 'Bugüne kadar kazasız, belasız bir şekilde geldik. Herkes çok dikkatli olsun, yarın ufak tefek gerginlikler olabilir. Mutlaka sabırlı olunsun, hoşgörülü olunsun' dedi.

Ayrıca Özel, seçim sonuçları alınana kadar sağduyulu davranılması gerektiğini belirterek, 'Seçimde istenmedik olaylar yaşanmadı, çok az yaşandı. Bundan sonra da herkesi sağduyuya davet ediyorum' ifadelerine yer verdi.

Nesrin Ünal'dan kurultay öncesi Meral Akşener'e destek paylaşımı Nesrin Ünal'dan kurultay öncesi Meral Akşener'e destek paylaşımı

'Demokrasi Kazanacak'

Özel, kendi galibiyetlerinin kimsenin mağlubiyeti olmadığına dikkat çekerek, 'Mutlu olacağız, sevineceğiz. Taşkınlık yapmamaya, kimseyi rencide etmemeye davet ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Türkiye'de Türkiye ittifakı kazanacak. Sonuçta Türkiye kazanacak. Bu seçimin kaybedeni kimse olmayacak. Türkiye'de demokrasi kazanacak, siyasete bir denge gelecek' açıklamasında bulundu. Özgür Özel ve beraberindeki partililer açıklamanın ardından vatandaşları selamladı.

Özgür Özel'den Akşener'e yanıt: Canı sağ olsun ablamdır Özgür Özel'den Akşener'e yanıt: Canı sağ olsun ablamdır

Kaynak: İHA