Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel bireylere yönelik yürüttüğü 'Mutlu Çarşamba' projesi çerçevesinde, Denizli’de büyük bir spor etkinliği düzenlendi. Denizli, hafta sonu 'Hemsball Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı ve bu etkinlik, 5 farklı ilden gelen 82 özel sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Özel sporcular Denizli'de unutulmaz Hemsball Şampiyonası yaşadı

Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, organizasyon için kente gelen özel sporcuları ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Özel sporcular Denizli'de unutulmaz Hemsball Şampiyonası yaşadı

İki gün süren yarışmaların ardından, özel sporcular ve aileleri Pamukkale ve Hierapolis’i gezme fırsatı buldu. 24 Aralık Pazar günü düzenlenen kapanış ve ödül töreninde, tüm katılımcılara günün anısına hazırlanan madalyalar ve katılım belgeleri, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ve diğer yetkililer tarafından takdim edildi.

Özel sporcular Denizli'de unutulmaz Hemsball Şampiyonası yaşadı

Özel sporcuların yaşadıkları sevinç ve mutlulukları gözlerinden okunurken, sporcu aileleri de çocuklarına unutamayacakları iki gün yaşatan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti. Bu etkinlik, özel bireylerin sporla iç içe olmasını sağlayarak, onların topluma daha aktif bir şekilde katılımını teşvik etti.

Kaynak: İHA