Denizli'de özel öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından tanıtılan "Dilimizin Zenginlikleri" projesi kapsamında çeşitli etkinliklere imza atıyor. Proje, öğrencilerin söz varlığını zenginleştirmeyi, dilin zenginliklerini tanımalarını ve kullanmalarını, düşünce dünyalarını geliştirmeyi amaçlıyor.

A W102412 01

Dil gelişimine katkı sağlıyor

Denizli'deki Başak Özel Eğitim Meslek Okulu, Yeşilköy İşitme Engelliler İlk/Ortaokulu ve Yeşilköy Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri, okul bahçesinden başlayarak farklı etkileşimli çalışmalarla dil gelişimlerine katkı sağlıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, öğrencilerin projedeki çalışmalarını ziyaret ederek öğretmenlerden bilgi aldı.

A W102412 02

Mersin Üniversitesi Yemekhanesinde Yeni Dönem: Öğrencilerin Seçtiği Yemekler Menüde! Mersin Üniversitesi Yemekhanesinde Yeni Dönem: Öğrencilerin Seçtiği Yemekler Menüde!

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dilimizin Zenginlikleri Projesi, öğrencilerimizin dilimizi daha iyi öğrenmelerini ve kullanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Bu proje kapsamında öğrencilere Türkçemizin zenginlikleri tanıtılmakta ve onların dilimizi daha etkili kullanmalarını teşvik ediyoruz. Okulumuz proje kapsamında çok çeşitli ve etkili etkinlikler yapıyor. Bu tarz etkinliklerimiz bir okulda olmayıp ilimizin dört bir yanındaki her okulumuzda yapılmaktadır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA